Open Procurement Albania

Blerje rripa trapezoidale

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje rripa trapezoidale
Nr. Reference REF-29585-07-08-2019
Vlera / Fondi Limit 5 280 450,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 19-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Alen-Co
Alpha Solutions Group
Mag
W.Center
Arblev
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MAG SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 097 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 40 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem :
  1. Operatori ekonomik “Alen-Co” shpk :
  - Ne katalogun e paraqitur nga ky operator, rripat nuk jane shenuar ne menyre te dukshme te gjitha modelet e rripave te kerkuara nga Autoriteti Kontraktor, ne kundershtim kjo me piken 2.3, shkronja “d” te kerkesave per kualifikim.
  - Ne piken 2.3 shkronja “d” te kerkesave per kualifikim eshte kerkuar qe per perbushjen e kapacitetit teknik oepratoret te paraqesin …furnizime te ngjashme te nje vlere jo me te vogel se 2 000 000 leke te realizuara gjate tre viteve te fundit. Referuar dokumentacionit te paraqitur ne sistemin e prokurimit elektronik, rezulton se asnje nga kontratat e paraqitura nga ky operator nuk jane furnizime te ngashme me mallin objekt prokurimi.

  2. Operatori ekonomik “Alpha Solutions Group” shpk :
  - Ne piken 2.3 shkronja “d” te kerkesave per kualifikim eshte kerkuar qe per perbushjen e kapacitetit teknik operatoret te paraqesin …furnizime te ngjashme te nje vlere jo me te vogel se 2 000 000 leke te realizuara gjate tre viteve te fundit. Referuar dokumentacionit te paraqitur ne sistemin e prokurimit elektronik, rezulton se asnje nga kontratat e paraqitura nga ky operator dhe faturat tatimore nuk jane furnizime te ngashme me mallin objekt prokurimi.
  - Ne katalogun e paraqitur nga ky operator, rripat nuk jane shenuar ne menyre te dukshme te gjitha modelet e rripave te kerkuara nga Autoriteti Kontraktor, ne kundershtim kjo me piken 2.3, shkronja “d” te kerkesave per kualifikim.

  3. Operatori ekonomik “W.Center” shpk :
  - Ne piken 2.3 shkronja “d” te kerkesave per kualifikim eshte kerkuar qe per perbushjen e kapacitetit teknik operatoret te paraqesin …furnizime te ngjashme te nje vlere jo me te vogel se 2 000 000 leke te realizuara gjate tre viteve te fundit. Referuar dokumentacionit te paraqitur ne sistemin e prokurimit elektronik, rezulton se asnje nga kontratat e paraqitura nga ky operator dhe faturat tatimore nuk jane furnizime te ngashme me mallin objekt prokurimi.
  - Ne katalogun e paraqitur nga ky operator, rripat nuk jane shenuar ne menyre te dukshme te gjitha modelet e rripave te kerkuara nga Autoriteti Kontraktor, ne kundershtim kjo me piken 2.3, shkronja “d” te kerkesave per kualifikim.

  4. Operatori ekonomik “Arblev” shpk :
  - Nuk ka paraqitur asnje dokument.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  12. Njoftim fituesi-Blerje rripa trapezoidale.docx
  Shtojca5.1.docx
  Sqarim lidhur me DST-te.docx
  DST- Blerje rripa trapezoidale.docx
  17. Njoftimi i lidhjes se kontrates-Blerje rripa trapezoidale.docx
  DST- Blerje rripa trapezoidale.docx
  Shtojca5.1.docx
  Sqarim lidhur me DST-te.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data