Open Procurement Albania

Blerje bllok bronz

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje bllok bronz
Nr. Reference REF-30926-07-19-2019
Vlera / Fondi Limit 3 125 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Arblev
Westec
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A R B L E V
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 097 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Operatori ekonomik “Westec” shpk :
  - Operatori ekonomik nuk ka paraqitur dokumetacioinin e plote lidhur me dokumentacionin e kerkuar. Ne kundershtim kjo me pikat: 2.2 ”Per kapacitetin teknik”, germat:
  - Furnizime te mėparshme tė ngjashme nė njė vlerė jo me te vogel se: 1 250 000 leke, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje dokument ne sistem.
  - Kataloge teknike nga firma/t prodhuese per mallin e tenderuar. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje dokument ne sistem.
  - Ofertuesi ne rast se nuk eshte prodhues, te paraqese Autorizim nga Prodhuesi, ose distributor i autorizuar, i cili merr persiper te furnizoje Ofertuesin me mallin objekt prokurimi. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje dokument ne sistem.
  - Ofertuesi te paraqese, perpara afatit te fundit per hapjen e ofertave, nje moster (lingote) bronzi. Mostra te paraqitet dhe te dorezohet se bashku me nje kerkese per paraqitje mostre te protokolluar ne Albpetrol sha perpara afatit te fundit per paraqitjen e ofertave. Mostra se bashku me kerkesen te dorezohet ne zyren e protokoll arkives ne Albpetrol sha. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur dhe dorezuar asnje moster “Lingote Bronzi“, prane shoqerise Albpetrol sh.a., perpara afatit te fundit te hapjes se ofertave.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  12. Njoftim fituesi-Blerje bronz.docx
  DST-Blerje bronz.docx
  3. Njoftim kontrate- Blerje bronz.docx
  DST-Blerje bronz.docx
  17. Njoftimi i lidhjes se kontrates-Blerje bllok bronz.docx
  DST-Blerje bronz.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data