Open Procurement Albania

Auditim financiar dhe pėr projektet e Bankės Boterore pėr vitin ushtrimor 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Auditim financiar dhe pėr projektet e Bankės Boterore pėr vitin ushtrimor 2018
Nr. Reference REF-33944-08-20-2019
Vlera / Fondi Limit 15 150 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 13-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Grand Thornton
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GRANT THORNTON
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 000 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14400000
  Data e lidhjes sė kontratės 02-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi_i_Kontrates.docx
  -PROCEDURĖ_E_HAPUR_SHĖRBIME.docx
  Njoftimi i Kontrates se nenshkruar.docx
  -PROCEDURĖ_E_HAPUR_SHĖRBIME.docx
  Njoftim fituesi Auditimi.docx
  -PROCEDURĖ_E_HAPUR_SHĖRBIME.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data