Open Procurement Albania

Blerje kabllo ABC dhe aksesore per nevoja te OSHEE sh.a.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Blerje kabllo ABC dhe aksesore per nevoja te OSHEE sh.a.
Nr. Reference REF-73546-06-05-2018
Vlera / Fondi Limit 199 763 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 29-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues RA-MI Kompany SHPK

ACI engineering SHPK

AA&P SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • aci engineering
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 183,682,000
  Data e shpalljes sė fituesit 30-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. OE “Ra-Mi Kompani” sh.p.k:
  • Nuk paraqet certifikaten e standartit VDE e prodhuesit te kabllove leshuar nga trupa certifikuese e VDE per kabell XLPE. Certifika e leshuar per prodhuesin Vatan dhe TT Kabel eshte vetem per kabell PVC.
  • Referuar procesverbalit per dorezimin e mostrave, ky operator nuk paraqet moster per zerin:
  - Aksesor shtyllor (qafore) abonenti, vetem 1 nga 2 tipet e kerkuara.
  Referuar katalogut te pararaqitur ne tender per aksesore te Prodhuesit FERMAN, mbrojtesja mekanike e kabllit nuk eshte ne vlerat e kerkuara ne Specifikime Teknike.
  • Nuk paraqet asnje te dhene teknike per Tirantuesin e seksionit 120 mm2.

  2. OE “AAP” sh.p.k :
  • Gjithe dokumentacioni teknik i paraqitur nga OE eshte ne gjuhe te huaj.
  • Nuk paraqet mostra per asnje nga zerat e kerkuar ne piken 15 te Kritereve te vecanta per kualifikim ne DST.
  • Nuk paraqet asnje dokumentacion provues te kerkuar ne pikat 6 deri 12 dhe 14 te Kritereve te vecanta per kualifikim ne DST.
  • Nuk paraqet asnje dokumentacion ne permbushje te Kritereve te pergjithshme per kualifikim (Shtojca 6, 7, 8) te kerkuara ne DST.
  • Nuk paraqet asnje dokumentacion provues per permbushjen e Kriterit te pervojave te meparshme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data