Open Procurement Albania

Rinovimi i Sistemit Antivirus

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Rinovimi i Sistemit Antivirus
Nr. Reference REF-36899-09-24-2019
Vlera / Fondi Limit 2 263 326,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues XPERT SYSTEMS
Romeo Baēe
Ylli Muēa
SINTEZA CO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ylli Muēa
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 874 623,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2249547.6
  Data e lidhjes sė kontratės 15-01-2020
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Vendim KSHA Nr. 7138/4 Prot. Dt. 01.11.2019.
  Vendim KPP Nr. 768/2019 Prot. Dt. 12.12.2019.

  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Ofertėn e OE “Romeo Baēe” Person Fizik pėr arsye se, operatori ekonomik ka paraqitur ne kete procedure prokurimi vetėm ekstraktin nga QKB dhe asnjė dokument tjetėr nje lidhje me kėrkesat ne kete procedure prokurimi qe mund te vėrtetoj kapacitetin teknik dhe financiar.

  2. Oferten e OE “XPERT SYSTEMS” sh.p.k. pėr arsye se, operatori ekonomik ka paraqitur ne kete procedure prokurimi vetėm dokumentet te cilat janė kėrkese sipas kritereve te pėrgjithshme, ndėrsa ne lidhje me ofertėn teknike nuk ka paraqitur asnjė dokument apo zgjidhje ku mund te kryhet vlerėsimi teknik. Praktikisht nuk ėshtė paraqitur asnjė emėr,produkt software apo zgjidhje konkrete antivirus bazuar ne kėrkesat e specifikimeve teknike ne procedure prokurimi.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  5. Njoftim Kontrate 1.doc
  5. Njoftim Kontrate 1.doc
  DST-te.docx
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data