Open Procurement Albania

Rinovimi i Sistemit Antivirus

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Rinovimi i Sistemit Antivirus
Nr. Reference REF-36899-09-24-2019
Vlera / Fondi Limit 2 263 326,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 25-09-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-10-2019
Data e mbajtjes se tenderit 07-10-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues XPERT SYSTEMS
Romeo Baçe
Ylli Muça
SINTEZA CO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ylli Muça
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 874 623,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-01-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2249547.6
  Data e lidhjes se kontrates 15-01-2020
  Kohezgjatja e kontrates 1 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Vendim KSHA Nr. 7138/4 Prot. Dt. 01.11.2019.
  Vendim KPP Nr. 768/2019 Prot. Dt. 12.12.2019.

  Janë s’kualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1. Ofertën e OE “Romeo Baçe” Person Fizik për arsye se, operatori ekonomik ka paraqitur ne kete procedure prokurimi vetëm ekstraktin nga QKB dhe asnjë dokument tjetër nje lidhje me kërkesat ne kete procedure prokurimi qe mund te vërtetoj kapacitetin teknik dhe financiar.

  2. Oferten e OE “XPERT SYSTEMS” sh.p.k. për arsye se, operatori ekonomik ka paraqitur ne kete procedure prokurimi vetëm dokumentet te cilat janë kërkese sipas kritereve te përgjithshme, ndërsa ne lidhje me ofertën teknike nuk ka paraqitur asnjë dokument apo zgjidhje ku mund te kryhet vlerësimi teknik. Praktikisht nuk është paraqitur asnjë emër,produkt software apo zgjidhje konkrete antivirus bazuar ne kërkesat e specifikimeve teknike ne procedure prokurimi.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  5. Njoftim Kontrate 1.doc
  5. Njoftim Kontrate 1.doc
  DST-te.docx
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data