Open Procurement Albania

Sherbimi i ruajtjes se objekteve dhe personelit me roje te kategorise 1.3.A Qarku Kukes, Qarku Lezhe, Qarku Diber

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Sherbimi i ruajtjes se objekteve dhe personelit me roje te kategorise 1.3.A Qarku Kukes, Qarku Lezhe, Qarku Diber
Nr. Reference REF-41457-10-29-2019
Vlera / Fondi Limit 11 838 091,50
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Nazeri 2000
Eurogjici-Security & “Toni Security
Grand Security
Snajper Security
Trezhnjeva
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Nazeri 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11825204.4
  Data e shpalljes sė fituesit 13-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Pranė Autoritetit Kontraktor ėshtė paraqitur ankesa si mė poshtė vijon:
  Me datė 24.12.2019, ėshtė paraqitur ankesė nga Operatori Ekonomik “Nazeri 2000” sh.p.k. me nr. 2827/29 prot.
  Nga ana e Autoritetit Kontraktor, Posta Shqiptare sh.a.,brenda afateve ligjore ėshtė trajtuar ankesa, Operatorit Ankimues i ėshtė kthyer pėrgjigje me nr. 2827/37 prot, datė 06.01.2020.
  Operatori Ekonomik “Nazeri 2000” sh.p.k. me Nipt K31422029Q ėshtė ankuar pranė Komisionit tė Prokurimit Publik pėr procedurėn e prokurimit tė sipėrpėrmendur e cila me Vendimin Nr. 85/2020 datė 26.02.2020 ka vendosur tė pranojė ankesėn e paraqitur nga Operatori Ekonomik duke e kualifikuar atė si ofertė tė rregullt. Autoriteti kontraktor tė anulojė vendimin e KVO-sė pėr kualifikimin e bashkimit tė operatorėve ekonomikė “Eurogjici Security” sh.p.k. & “Toni Security” sh.p.k., duke e skualifikuar atė pėr arsye se: Ka mospėrputhje mes vetėdeklarimit tė operatorit ekonomik “Toni Security” sh.p.k., nė shtojcėn 7 tė dokumentave tė tenderit dhe tė dhėnave tė ekstraktit tė QKB-sė. Pėrderisa qė nga data 28.03.2012, Z. Agim Miftar Lleshi ėshtė emėruar Drejtues Teknik i shoqėrisė, si dhe nė datė 27.11.2014 z. Lulzim Muka ėshtė emėruar Drejtues Teknik i shoqėrisė, operatori ekonomik “Toni Security” sh.p.k ka patur detyrimin ligjor pėr t’i deklaruar personat nė fjalė, referuar shtojcės 7 tė dokumentave tė tenderit.
  Njoftimi i rivlerėsimit ėshtė bėrė nė datė 04.03.2020 nė pėrputhje me Vendimin Nr. 85/2020 datė 26.02.2020 tė Komisionit tė Prokurimit Publik.
  Brenda afateve ligjore qė nga rivlerėsimi nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “Grand Security” sh.p.k., me Nipt K51705027S nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe asnjė dokumentacion tjetėr shoqėrues (pėrveēse Bilancit tė vitit 2016 dhe CV tė Shoqėrisė)

  2. Operatori ekonomik “Snajper Security” sh.p.k me Nipt K77217701L ka paraqitur ofertė ekonomike pėr AK “Agjencinė Kombėtare tė Zonave tė Mbrojtura”, Licensėn 1.3 A, CV tė Drejtuesit Teknike, Ekstraktin Historik dhe Tregtar dhe disa Deklarata pėr procedurė tjetėr prokurimi.

  3. Operatori ekonomik “Trezhnjeva” sh.p.k. me Nipt K19303605O nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe asnjė dokumentacioni tjetėr shoqėrues (pėrveēse Ekstraktit Historik).

  4. B.O Ekonomik “Eurogjici-Security” sh.p.k. me Nipt. K31929010K & “Toni Security” sh.p.k me Nipt. K94010201F. Nė zbatim tė vendimit 85/2020 datė 26.02.2020 pėr arsye se: Ka mospėrputhje mes vetėdeklarimit tė operatorit ekonomik “Toni Security” sh.p.k., nė shtojcėn 7 tė dokumentave tė tenderit dhe tė dhėnave tė ekstraktit tė QKB-sė. Pėrderisa qė nga data 28.03.2012, Z. Agim Miftar Lleshi ėshtė emėruar Drejtues Teknik i shoqėrisė, si dhe nė datė 27.11.2014 z. Lulzim Muka ėshtė emėruar Drejtues Teknik i shoqėrisė, operatori ekonomik “Toni Security” sh.p.k ka patur detyrimin ligjor pėr t’i deklaruar personat nė fjalė, referuar shtojcės 7 tė dokumentave tė tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data