Open Procurement Albania

Hidroizolimi i tarraces se repartit termik ne Qendra Mekanike e Naftes - Kucove

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Hidroizolimi i tarraces se repartit termik ne Qendra Mekanike e Naftes - Kucove
Nr. Reference REF-44534-11-21-2019
Vlera / Fondi Limit 1 255 886,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-11-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-12-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 02-12-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Ante Group
Ardit 06
K-AAV
Meni
Sark
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANTE-GROUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 236 800,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1484160
  Data e lidhjes sė kontratės 23-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda 2 ( dy) javeve ose 14 (katermbedhjete) dite nga data e lidhjes sė kontratės.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “Ardit 06” shpk :
  - Inxhinieri mekanik per te cilin ka paraqitur dokumente nuk figuron ne listpagesat e shoqerise per periudhen Maj-Korrik.
  - Mjeku nuk figuron ne listpagesa.
  - Ska paraqitur dokumente per mekanik, ekspert zjarrfikes, specialist per sigurimin teknik dhe shendetin ne pune, punetoret.
  - Nuk ka paraqitur dokumentacion per te gjitha pajisjet dhe mjetet e kerkuara.

  2. Operatori ekonomik “K-AAV” shpk :
  - Ka gabime aritmetike ne preventiv. Pas korigjimit te gabimit duke u bazuar ne cmimin njesi cmimi i ofertes rezulton 1,256,240 pra mbi fondin limit per kete procedure.
  - Ne listepagesen e muajit gusht rezulton vetem nje person i punesuar.
  - Nuk ka paraqitur vertetimin per pagesen e taksave vendore per vitin 2019.
  - Nuk ka paraqitur dokumentacion te plote per punen e ngjashme te realizuar gjate tre viteve te fundiit.

  3. Operatori ekonomik “Sark” shpk :
  - Inxhinieri i ndertimit Rozina Tabaku per te cilen eshte paraqitur dokumentacion nuk figuron ne stafin drejtues teknik sipas licences se kompanise dhe gjithashtu nuk figuron ne listepagesen e muajit tetor.
  - Nuk ka paraqitur dokumentacion per ekspertin zjarrfikes. Ka paraqitur dokument per punonjes zjarrfikes por qe as ky punonjes nuk figuron ne listepagesat e shoqerise.
  - Specialisti per sigurimin teknik dhe shendetin ne pune nuk fuguron ne stafin e drejtuesve teknike te shoqerise sipas licences se paraqitur.
  - Nuk eshte paraqitur certificate kualifikimi per specialistin mekanik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  12. Njoftim fituesi-Hidroizolim_tarrace_Kucov.docx
  DST-Hidroizolim taracca Kucove.docx
  HIDROIZOLIM KUCOVE - A3.pdf
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data