Open Procurement Albania

Instalim i njė sistemi energjie PV nė KESH sh.a".

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Instalim i njė sistemi energjie PV nė KESH sh.a".
Nr. Reference REF-75962-06-21-2018
Vlera / Fondi Limit 9 321 861,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 13-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Fastech
Gjikuria
Euroelektra
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GJIKURIA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8,855,763
  Data e shpalljes sė fituesit 27-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Ėshtė skualifikuar oferta e bashkimit tė operatorėve ekomonik "Fastech & Aci engineering" shpk pasi :
  Nė preventivin e publikuar nga AK, operatori ekonomik "Fastech" shpk ka ndryshuar preventivin nė emėrtim dhe sasi.
  Operatori ekonomik "Fastech" shpk nuk ka paraqitur pėr muajin Maj, vėrtetimin e debisė tė lėshuar nga OSHEE.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data