Open Procurement Albania

Ndertim Linja TL, 110 kV, N/stacioni Sallmone-Gjiri i Lalezit dhe stese trakti 110 kV ne N/Stacionin Sallmone

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Ndertim Linja TL, 110 kV, N/stacioni Sallmone-Gjiri i Lalezit dhe stese trakti 110 kV ne N/Stacionin Sallmone
Nr. Reference REF-80139-07-20-2018
Vlera / Fondi Limit 187 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Enbi Power sh.p.k & ONYX

Argus Power

Red & Black & Aci Engineering & Meteo & Ndrekaj
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ENBI POWER-ONYX
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 182,877,080
  Data e shpalljes sė fituesit 24-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane Skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Argus Power sh.p.k :
  • Nuk ka paraqitur asnjė dokument tė kėrkuar nė DT pėrfshirė kėtu edhe ofertėn ekonomike.

  2. Red & Black & Aci Engineering” & Meteo & Ndrekaj sh.p.k:
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.7, “Kapaciteti teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit pasi nuk ka paraqitur Vinc dhe Autovinē me kosh.
  • Nuk ka permbushur piken (e), pasi vertetimi i OSHEE i paraqitur nga shoqeria Meteo sh.p.k deshmon qe kjo kompani nuk ka kontrate furnizimi me energji elektrike edhe pse ne ekstraktin e shoqerise figuron se kjo kompani ka zyra ku zhvillon aktivitetin.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.10, “Kapaciteti teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse:
  i) per listen e kerkuara, te mallrave ka paraqitur te gjitha test reportet te paperkthyera kjo ne kundershtim me kriteret e pergjithshme te kualifikimet sepse gjuha e ofertes eshte gjuha shqipe;
  ii) katalogu per shtyllat, i paraqitur nuk permban asnje detaj teknik dhe eshte i perkthyer vetem 1 faqe.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data