Open Procurement Albania

Loti 1. Blerje doreza plastike kirurgjikale (pako 100 copeshe) dhe dezifektant duarsh me baze alkoli ne paketim 0.5 lt

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė Gare, Negocim i Drejtpėrdrejtė (mbi 5 milion lekė)
 • Janė kontrata pa garė qė lidhen si pasojė e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Kėto do duhej tė lejohen vetėm nė raste tė caktuara, ku njė situatė emergjente shoqėrohet me nevojėn pėr ndėrhyrje tė shpejtė pėrmes njė kontrate.

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe sherbime ne kuader te parandalimit te perhapjes se virusit Covid-19.
Loti 1. Blerje doreza plastike kirurgjikale (pako 100 copeshe) dhe dezifektant duarsh me baze alkoli ne paketim 0.5 lt
Nr. Reference REF-54331-03-12-2020
Vlera / Fondi Limit 6 300 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė me Negocim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-03-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 17-03-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues EGIAN MED
MEDIAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EGIAN MED
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 289 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar ofertuesi si mėposhtė:
  1. MEDIAL shpk:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Referuar shtojces 7, Kriteret e vecanta per kualifikim, pika 2.2.1, Autoriteti Kontraktor ka kerkuar kopje tė certifikuara tė bilanceve tė paraqitura nė autoritetet pėrkatėse (Administrata Tatimore) te tre viteve te fundit. Operatori Ekonomik MEDIAL shpk nuk ploteson kete pike pasi nuk paraqet kopje tė certifikuara tė bilanceve tė paraqitura nė autoritetet pėrkatėse (Administrata Tatimore), per vitin 2018.
  Referuar shtojces 7, Kriteret e vecanta per kualifikim, pika 2.3.3, Autoriteti Kontraktor ka kerkuar Autorizim te prodhuesit / Distributorit te Autorizuar, Operatori Ekonomik MEDIAL shpk nuk ploteson kete pike pasi nuk paraqet Autorizim te prodhuesit / Distributorit te Autorizuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data