Open Procurement Albania

Blerje goma automjetesh

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje goma automjetesh
Nr. Reference REF-81970-08-03-2018
Vlera / Fondi Limit 6 983 968,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 16-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Auto Star Albania
Kadiu
R&R Kompani
Ra-MI Kompani
Arblev
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R&R KOMPANI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6,508,200
  Data e shpalljes sė fituesit 17-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem :

  1. Operatori ekonomik “Auto Star Albania” shpk :
  - Nuk ka paraqitur katalog te plote mbi evidentimin e te dhenave gjeometrike dhe specifikat e tjera teknike per te gjitha dimensionet e gomave te ofertuara, duke mos plotesuar kriteret teknike te kerkuara nga autoriteti kontraktor, sipas pikes 2.3 germa “d” e kerkesave per kualifikim te DST.
  - Nuk eshte paraqitur vertetimi midis distributorit Goma Sh.p.k dhe prodhuesve qe perfaqesojne kataloget Kelly Tyres dhe Tigar, sipas pikes 2.3 germa “e” e kerkesave per kualifikim te DST.
  - Nuk eshte paraqitur certifikata ISO 14001 (per sistemet e mbrojtjes se mjedist), sipas pikes 2.1 germa “b” e kerkesave per kualifikim te DST.

  2. Operatori ekonomik “Kadiu” shpk :
  - Katalogu teknik “Continental” i gomave i paraqitur nga ofertuesi nuk eshte ne perputhje me percaktimet e bera nga AK ne piken 2.3 germa “d” e kerkesave per kualifikim te DST dhe konkretisht I paperkthyer ne gjuhen shqipe per percatimin e te dhenave te qarta dhe te dukshme per permasat gjeometrike dhe gjithe specifikat teknike te gomave.
  - Nuk eshte paraqitur autorizimi I distributorit te autorizua ENO T.D sh.p.k per OE Kadiu shpk. Nuk eshte paraqitur certifikata ISO 14001 (per sistemet e mbrojtjes se mjedist), sipas pikes 2.1 germa “b” e kerkesave per kualifikim te DST.

  3. Operatori ekonomik “Ra-MI Kompani” shpk :
  - Oferta e paraqitur eshte me gabime aritmetike, ne vleren 58,400 leke. Ky gabim eshte me i vogel se 2% e vleres totale te ofertes. Per kete arsye bazuar ne ligjin per prokurimin publik neni 53 pika 5 germa “b” KVO I kerkoi ofertuesit te pranoje korrigjimin e gabimit aritmetik.
  Operatori ekonomik nuk ktheu pergjigje per pranimin e gabimit aritmetik brenda afateve ligjore dhe per kete arsye oferta skualifikohet.

  4. Operatori ekonomik “Arblev” shpk :
  - Nuk ka paraqitur asnje dokument.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data