Open Procurement Albania

Rritja e sigurise dhe kapaciteteve te Infrastruktures se Network

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Rritja e sigurise dhe kapaciteteve te Infrastruktures se Network.

Burimi i Financimit : nga te ardhurat e OSHEE GROUP sh.a
Nr. Reference REF-61620-06-17-2020
Vlera / Fondi Limit 119 010 935,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 18-06-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-07-2020
Data e mbajtjes se tenderit 20-07-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Albital-Canon shpk & S&T Albania shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBITAL - CANON - S & T ALBANIA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 116 808 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-08-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Afati i sherbimit do te jete per instalim, konfigurim dhe implementim brenda 120 diteve nga nenshkrimi i kontrates. Garancia do te jete 12 muaj pas implementimit.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBITAL - CANON viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBITAL - CANON viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBITAL - CANON viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBITAL - CANON viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S & T ALBANIA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S & T ALBANIA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S & T ALBANIA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per S & T ALBANIA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Shtojce Nr.1 per Modifikim te Dokumentave te Tenderit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data