Open Procurement Albania

Blerje pjesë këmbimi, për Filialin Qendra Tranzite dhe Drejtorinë e Përgjithshme, për 2 vite

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje pjesë këmbimi, për Filialin Qendra Tranzite dhe Drejtorinë e Përgjithshme, për 2 vite
Nr. Reference REF-65789-07-16-2020
Vlera / Fondi Limit 18 132 300,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 17-07-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 17-08-2020
Data e mbajtjes se tenderit 17-08-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “ALSTEZO” sh.a
“Bushi_Servis”sh.a
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bushi Servis
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 17,808,600
  Data e shpalljes se fituesit 10-09-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ALSTEZO” sh.a, për këto arsye:
  - Nuk përmbush pikën 2.3.3, konkretisht për nënpikën 3-4 pasi Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur dokumentacion për makinerinë për riparimin balancimin dhe kolaudimin të turbinave motorrike .
  - Nuk përmbush pikën 2.3.6, konkretisht për nënpikën 6-4 për çertifikatën ISO/TS 16949-2009/ DS ISO/TS 16949-2009 me objekt: Për Sistemin e Menaxhimit të Industrisë Automobile, operatori ekonomik ka paraqitur çertifikatën iso me objekt “Prodhim Baterish” e ndryshme nga objekti i Isos së kërkuar në Dokumentat Standarte të Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data