Open Procurement Albania

Blerje materiale dhe paisje per kontrollin dhe mirembajtjen e linjave te transmetimit gjate vitit 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe paisje per kontrollin dhe mirembajtjen e linjave te transmetimit gjate vitit 2018
Nr. Reference REF-83285-08-17-2018
Vlera / Fondi Limit 69 352 192,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ENCOAL
2A Trade Engineering
RA-MI &“Vesa 2014
Power Industries
H & E Energy
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RA-MI KOMPANI - VESA 2014
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 62,599,620
  Data e shpalljes sė fituesit 06-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa prane Autoritetit Kontraktor.
  Nuk ka pasur ankimim nė KPP.
  Jane skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm per arsyet si me poshte :

  1. OE “2A Trade Engineering” sh.p.k :
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.2, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi per produktin OPGW. “Nanjing Jie Yi Ran Communicat ion Equipment Co., Ltd” ka leshuar autorizim si distributor i autorizuar i prodhuesit VIAVI Solutions, per OPGW device (MTS-5800,MTS-8000 OSA500). Por meqenese nuk kishte dokument qe e verteton kete lidhje dhe gjithashtu nuk shfaqej si i tille ne Webfaqen e zyrtare te VIAVIT, atehere KVO ju drejtua kompanise prodhuese VIAVI Solutions. Pergjigjja e prodhuesit VIAVI Solutions eshte se “Nanjing Jie Yi Ran Communicat ion Equipment Co., Ltd” nuk eshte distributor i autorizuar, as partner dhe as nuk ka asnje lidhje me kete kompani.

  2. “Power Industries” sh.p.k :
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.2, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi per produktin OPGW. “Nanjing Jie Yi Ran Communicat ion Equipment Co., Ltd” ka leshuar autorizim si distributor i autorizuar i prodhuesit VIAVI Solutions, per OPGW device (MTS-5800,MTS-8000 OSA500). Por meqenese nuk kishte dokument qe e verteton kete lidhje dhe gjithashtu nuk shfaqej si i tille ne Webfaqen e zyrtare te VIAVIT, atehere KVO ju drejtua kompanise prodhuese VIAVI Solutions. Pergjigjja e prodhuesit VIAVI Solutions eshte se “Nanjing Jie Yi Ran Communicat ion Equipment Co., Ltd” nuk eshte distributor i autorizuar, as partner dhe as nuk ka asnje lidhje me kete kompani.

  3. “H & E Energy” sh.p.k :
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.2, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse nuk ka paraqitur autorizim proodhuesi nga “Makit a” nga i cili ka paraqitur katalogje prodhuesi per produktet e saj.
  • Ka gabime aritmetike ne oferten e tij.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data