Open Procurement Albania

Përmirësimi i sistemit të rrjetit FO dhe shpenzime mirëmbajtje për Fibrat Optike

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues ALBCONTROL SH.A ( ish A.N.T.A)
Autoritet Prokurues ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A)
Objekti i Tenderit Përmirësimi i sistemit të rrjetit FO dhe shpenzime mirëmbajtje për Fibrat Optike
Nr. Reference REF-74634-10-09-2020
Vlera / Fondi Limit 12 333 333,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 04-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues “R & T” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R & T
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 12,156,680
  Data e shpalljes se fituesit 18-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 14 588 016
  Data e lidhjes se kontrates 20-11-2020
  Kohezgjatja e kontrates 12 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.111 - Dt.01-12-2020
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data