Open Procurement Albania

Blerje lubrifikantë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje lubrifikantë
Nr. Reference REF-79929-11-25-2020
Vlera / Fondi Limit 6 208 500,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 07-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues “Eximoil” sha
“Kappa Oil” sha
“Top-Oil” sha
“Kadiu” sha
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KAPPA - OIL
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5,914,600
  Data e shpalljes se fituesit 31-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7,097,520
  Data e lidhjes se kontrates 06-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 15 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Është paraqitur ankesë nga operatori ekonomik “Eximoil” sha dhe ka marrë përgjigje nga Autoriteti Kontraktor më datë 21.12.2020. Më datë 18.12.2020 operatori ekonomik “Eximoil” sha ka paraqitur pranë Albpetrol sha një kërkesë, me nr.113 prot, datë 18.12.2020 protokolluar në Albpetrol sha me nr. 7218 prot, datë 18.12.2020 me anë të së cilës kërkon të heqë dorë nga ankesa e bërë.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Eximoil” sha, për këto arsye:
  - Flete analizat te leshuara nga ISHTI jane paraqitur fotokopje te panjehsuara me origjinalin ne kundershtim me kerkesat ne dokumentat e tenderit.
  2. “Top-Oil” sha, për këto arsye:
  - Autorizimi i prodhuesit eshte paraqitur fotokopje e panjehsuar me origjinalin ne kundershtim me kerkesat ne dokumentat e tenderit.
  3. “Kadiu” sha, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur asnjë document.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.03 - Dt.11-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAPPA - OIL viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAPPA - OIL viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAPPA - OIL viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KAPPA - OIL viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data