Open Procurement Albania

Rikostruksion i rrjetit TM te Fiderit Nr. 6 N/Stacioni Gramsh dhe rikostruksion i rrjetit TM te Fiderit Nr. 4 N/Stacioni Cerruje-Porocan Gramsh

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Elbasan
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit Rikostruksion i rrjetit TM te Fiderit Nr. 6 N/Stacioni Gramsh dhe rikostruksion i rrjetit TM te Fiderit Nr. 4 N/Stacioni Cerruje-Porocan Gramsh
Nr. Reference REF-81059-12-03-2020
Vlera / Fondi Limit 152 018 557,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 04-12-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-01-2021
Data e mbajtjes se tenderit 05-01-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “Everest“ sh.p.k & “Eurondertim 2000” shpk
“EN-EL“ sh.p.k
“Meteo“ sh.p.k & “Blerimi” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Meteo“ sh.p.k - “Blerimi” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 144,415,497
  Data e shpalljes se fituesit 17-02-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 150 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Everest“ sh.p.k & “Eurondertim 2000” shpk, për këto arsye:
  - Ka paraqitur kerkese per terheqje nga procedura e prokurimit ne date 26.01.2021
  2. “EN-EL“ sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur oferte dhe nuk ka paraqitur asnje dokument administrativo-ligjor kualifikues pervec nje ekstrakti te QKB-se.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Meteo“ sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Meteo“ sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Meteo“ sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Meteo“ sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Blerimi” sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Blerimi” sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Blerimi” sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Blerimi” sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data