Open Procurement Albania

Rikonstruksion i kabinave elektrike murature, Fiderat A6,A7, A11, A12, A14, A15 NST Rajonal Tirane 220/20 kV

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i kabinave elektrike murature, Fiderat A6,A7, A11, A12, A14, A15 NST Rajonal Tirane 220/20 kV
Nr. Reference REF-85843-09-14-2018
Vlera / Fondi Limit 120 257 060,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BE-IS SHPK

SHANSI INVEST SHPK

ERGI SHPK

Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHANSI INVEST
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 112,431,731
  Data e shpalljes sė fituesit 15-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. ERGI sh.p.k :
  • Me shkresen Nr. 20344 Prot, date 01.11.2018, ka kerkuar terheqjen nga oferta pasi makinerite dhe stafi jane te angazhuara ne kontrata te tjera. KVO ka pranuar kerkesen dhe nuk ka bere vleresimin e ofertes se subjektit “ERGI” sh.p.k.

  2. OE “BE-IS” sh.p.k :
  • I gjithe dokumentacioni teknik i paraqitur nga OE me perjashtim te Autorizimit te Prodhuesit eshte ne gjuhe te huaj, duke qene ne kundershtim me kerkesat e DST ku gjuha e perdorur ne oferte duhet te jete gjuha shqipe.
  • Makinerite e deklaruara ne kete procedure prokurimi, rezultojne te njejtat me makinerite e angazhuara ne kontraten me objekt “Ndertimi Fiderit 20 KV C19 te Nenstacionit 110/20/6 KV Traktora Kabina te reja dhe kabina rikonstruksion si dhe Linja TU me Kabell ABC (Punetori)” te lidhur me Autoriteti Kontraktor Drejtoria Rajonale Tirane OSHEE sh.a.
  • Referuar ekstraktit QKB te OE rezulton se ky i fundit ka ushtruar aktivitet tregtar ne Uren Vajgurore Berat pergjate vitit 2018, por nuk dorezon vertetim per taksat vendore prane kesaj njesie Administrative.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data