Open Procurement Albania

"Furnizim-vendosje sistem AVR nė HEC Fierzė dhe upgrade i firmware-it tė 4 seteve tė monitorimit on-line BMT tė transformatorėve tė fuqisė nė HEC Koman".

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit "Furnizim-vendosje sistem AVR nė HEC Fierzė dhe upgrade i firmware-it tė 4 seteve tė monitorimit on-line BMT tė transformatorėve tė fuqisė nė HEC Koman".
Nr. Reference REF-86189-09-18-2018
Vlera / Fondi Limit 135 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Shansi Invest
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHANSI INVEST
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 133,000,000
  Data e shpalljes sė fituesit 05-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data