Open Procurement Albania

Blerje Beton 2021

Institucioni Prokurues Nderrmarrja Rruga Durres
Autoritet Prokurues Ndërmarrja Rruga Durrës
Objekti i Tenderit Blerje Beton 2021
Nr. Reference REF-86733-02-11-2021
Vlera / Fondi Limit 8 333 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 12-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 09-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues Biba –X shpk
Korabi 2007 shpk
I.D.K konstruksion
Alesio 2014 shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IDK – Konstruksion
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 8,250,000
  Data e shpalljes se fituesit 01-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 10 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Biba –X shpk, për këto arsye:
  - nuk eshte i paisur me karte teknologjike, për prodhim asfaltobetoni dhe raportin përkatës sipas Neni 43 pika 2 te VKM Nr.612 , date 05.09.2012 për dispozitat zbatuese të Ligjit “ Per akcizat” , kjo sipas VKM Nr 434 , datë 20.05.2015 “ Për Përcaktimin E Normativave Për Firot , Humbjet , Dëmtimet Dhe Skarcot Gjatë Prodhimit , Magazinimit , Transportimit etj . Të Njohura Për Qëllime Fiskale“ pika 1 ; 7; 8.
  2. Korabi 2007 shpk, për këto arsye:
  - nuk eshte I të paisur me karte teknologjike, për prodhim asfaltobetoni dhe raportin përkatës sipas Neni 43 pika 2 te VKM Nr.612 , date 05.09.2012 për dispozitat zbatuese të Ligjit “ Per akcizat” , kjo sipas VKM Nr 434 , datë 20.05.2015 “ Për Përcaktimin E Normativave Për Firot , Humbjet , Dëmtimet Dhe Skarcot Gjatë Prodhimit , Magazinimit , Transportimit etj . Të Njohura Për Qëllime Fiskale“ pika 1 ; 7; 8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data