Open Procurement Albania

Ndertim i rrjetit TU 0.4 kV ne Rajonin Shkoder

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Ndertim i rrjetit TU 0.4 kV ne Rajonin Shkoder
Nr. Reference REF-89447-10-10-2018
Vlera / Fondi Limit 132 516 267,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues KEVIN CONSTRUKSION
4 A-M
KRONOS KONSTRUKSION
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRONOS KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 127,965,031
  Data e shpalljes sė fituesit 06-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Subjekti “4 A-M” sh.p.k:
  Me shkresen nr. 22020 Prot, date 23.11.2018, ka kerkuar terheqjen nga oferta pasi stafi dhe makinerite jane te angazhuara ne nje procedure tjeter prokurimi. Sa me siper KVO ka pranuar kerkesen dhe nuk mund te beje vleresimin e ofertes.

  2. Shoqerine “KEVIN CONSTRUKSION” sh.p.k :
  • OE nuk permbush piken 2 Kriteret e vecanta per kualifikim, duke mos dorezuar Deklaratat si me poshte:
  - Deklaratė mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike, sipas Shtojcės 5;
  - Deklaratė mbi Konfliktin e Interesit sipas Shtojcės 7;
  - Deklaratė mbi Kriteret e Pėrgjithshme pėr Pranimsipas Shtojcės 8
  - Deklaratė mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 10
  - Deklarate mbi kontratat e lidhura sipas Shtojcės 11 (kerkese ne respektim te nenit 26 te VKM 914 date 29.12.2014 te ndryshuar)
  • OE ne shtojcen 12 nuk ploteson piken 2.3.1 (Kapacitetet teknike dhe profesionale) konkretisht:
  - Nuk dorezon Ēertifikate ISO 50001 (per menaxhimin e energjise) e perditesuar.
  • Operatori ekonomik nuk provon se ka mesatarisht tė paktėn 60 persona, pėr 12 muajt e fundit (duke marr si reference daten e hapjes se tenderit).
  • OE nuk percakton me ane te nje deklarate (nga Administratori i Shoqerise) Drejtuesin Teknik te punimeve ne objekt (me pervoje mbi 5 vjet) te perfshire me licensen e shoqerise dhe te deklaroje se ai do te jete i pranishem gjate gjithe kohes qe do te kryen punimet ne objekt.
  • Operatori ekonomik nuk paraqet nje drejtues teknik te pajisur me certifikate si ”Pergjegjes per sigurine dhe mbrojtjen e shendetit ne pune” sipas parashikimeve nr. 108, date 09.02.2011, i ndryshuar dhe VKM 312 date 05.05.2010.
  • Operatori ekonomik nuk paraqet asnje dokumentacion per te vertetuar disponimin e automjeteve dhe makinerive tė cilat duhet tė jenė nė pronėsi tė tij ose me qira tė vėrtetuara kėto me dokumentacionin pėrkatės.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Fituesit APP.docx
  1.Projekti pj5.pdf
  Tubat PVC me parete te holle cl1 (2.5 bar).pdf
  3.Relacoon teknik 30 kabina.pdf
  1.Projekti pj4.pdf
  Panel TU per ambient ter brendshem dhe te jashtem.pdf
  2.Preventivi Ndertimi i rrjetit Tu 0.4 kV 30 kabinat.pdf
  1.Projekti pj1.pdf
  Kabell_TU_ABC.pdf
  Emertues kabllosh.pdf
  Kablli bakri 4x6 dhe 4x10 mm2.pdf
  Automat TU 3 fazore.pdf
  1.Projekti pj2.pdf
  Shtyllat e betonit _9M_10M_12M.pdf
  Kabell 1 dell Al TU Me izolacion XLPE.pdf
  Grafiku i punimeve.pdf
  DST_HAPUR_PUNĖ.doc
  Pllakata paralajmeruse Rezik Vdekje .pdf
  AKSESORE PER LINJAT ABC DHE TOKEZIME.pdf
  Shirit paralajmerues per kabell nentokesor.pdf
  Kabllo Al TU me izolacion XLPE.pdf
  1.Projekti pj3.pdf
  Koka kablli(TERMINALE)TU.pdf
  Konstruksione metalike.pdf
  Kablli koaksial.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data