Open Procurement Albania

Rehabilitimi i sistemit te injektimit te ujrave ne stacionet, puset, grupet e prodhimit, etj, ne vendburimin Gorisht-Kocul e Amonice te QPN Gorisht dhe riparim i separatorit e sistemim i ujrave te bardha ne stacionin e naftes Visoke

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i sistemit te injektimit te ujrave ne stacionet, puset, grupet e prodhimit, etj, ne vendburimin Gorisht-Kocul e Amonice te QPN Gorisht dhe riparim i separatorit e sistemim i ujrave te bardha ne stacionin e naftes Visoke
Nr. Reference REF-90176-10-16-2018
Vlera / Fondi Limit 19 653 606,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 16-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Shkelqimi 07
Bean
Fled
Shendelli
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BEAN
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 18,383,503
  Data e shpalljes sė fituesit 19-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte paraqitur ankese prane Autoritetit Kontraktor nga operatori ekonomik “Bean” shpk dhe ka marre pergjigje me date 06.12.2018.

  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1.Operatori ekonomik “Fled” shpk :
  - Ne piken 2.3 te DST per vleresimin e kapacitetit teknik, kriteri f) kerkon qe "Operatori ekonomik te paraqese grafikun e punimeve ne perputhje me afatin kohor qe eshte lene ne dispozicion per realizimin e kontrates prej 4 (kater) muajsh". Operatori " Fled " nuk ka paraqitur grafik punimesh.
  - Nuk ka paraqitur certifikate ISO 3834-2 (per kėrkesat e cilėsisė pėr saldimin e bashkimit tė materialeve metalike)
  - Deklarata mbi disponueshmerine e mjeteve e paraqitur nga operatori FLED nuk I permban te gjitha makinerite/pajisjet e kerkuara ne DST.
  - Ne piken 2.1 te DST per vleresimin e kapacitetit ligjor/profesional te operatorėve ekonomikė, kriteri d) kerkon nder te tjera qe operatori ekonomik ofertues duhet te kete te punesuar minimalisht specialiste me specializimet: Ekspert zjarrfikes (1) dhe mekanik (1).
  - Operatori FLED nuk ka paraqitur dokumente per ”mekanik”, ndersa eksperti zjarrfikes i paraqitur nuk eshte ne listpagesat e 3 muajve te fundit (eshte vetem ne 2 muajt e fundit).

  2. Operatori ekonomik “Shendelli” shpk :
  - Ne piken 2.3 te DST per vleresimin e kapacitetit teknik, kriteri f) kerkon qe "Operatori ekonomik te paraqese grafikun e punimeve ne perputhje me afatin kohor qe eshte lene ne dispozicion per realizimin e kontrates prej 4 (kater) muajsh".
  Operatori "Shendelli" nuk ka paraqitur grafik punimesh.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data