Open Procurement Albania

Blerje uniforma dhe paisje sigurie per punonjesit e OSHEE

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Blerje uniforma dhe paisje sigurie per punonjesit e OSHEE
Nr. Reference REF-95458-11-22-2018
Vlera / Fondi Limit 198 150 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Marsi & Al & MSSC (Military System Supply Company) & K O A N

MALBERTEX & Arisa Konfeksion SHPK

D&E & Kristal 2001 SHPK

MUCA SHPK

Operator Ekonomik Kontraktues
 • Marsi & Al - MSSC (Military System Supply Company)-K O A N
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 190 530 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa ne vleresim:
  • Bashkimi i operatoreve “Marsi & Al” sh.p.k & MSSC (Military System Supply Company)” sh.p.k & “KOAN” sh.p.k. ankese ne AK dhe ne KPP.
  • Bashkimi i operatoreve “Malbertex” sh.p.k & Arisa Konfeksion” sh.p.k ankese ne AK.
  • KPP me vendimin nr. 181/2019 date 29.03.2019 ka vendosur pranimin e ankeses se Bashkimit te operatoreve“Marsi & Al” sh.p.k & MSSC (Military System Supply Company)” sh.p.k & “KOAN” sh.p.ksi dhe ka vendosur qe AK tė anulojė vendimin e KVO-sė mbi kualifikimin e Bashkimit te operatoreve“D&E” shpk & “Kristal 2001” shpk, shpk duke e skualifikuar atė.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “MUCA” sh.p.k:
  • Nuk paraqet oferte ekonomike.

  2. “MALBERTEX shpk & Arisa Konfeksion” sh.p.k, :
  • Lidhur me Certifikaten OEKO-TEX te paraqitur, mbajtesi i saj ka autorizuar vetem operatori Arisa Konfeksione nderkohe referuar marreveshjes se bashkepunimit te operatoreve rezulton se ata jane pjesemarres ne pjese ideale 20% Malbertex dhe 80% Arisa Konfeksione.
  • Lidhur me certifikaten e konformitetit te kepuceve mbrojtese, bashkimi i operatoreve nuk paraqet asnje document provues qe te vertetoje lidhjen me mbajtesin e saj Delta PLUS.
  • Malbertex ne permbushje te kritereve te pergjithshme, ka dorezuar vetedeklarimin sipas shtojces 8 me date 17.12.2018. Referuar kthim pergjigjes Nr. 492/1 Prot, date 23.01.2019 te Drejtorise Rajonale Tatimore Tirane, rezulton se Malbertex sh.p.k. ka gjobe ne tatimin mbi fitimin per periudhen Nentor 2018 e kontabilizuar me date 16.11.2018. Sa me siper, Malbertex rezulton debitor prane Drejtorise Tatimore ne daten e hapjes se ofertave 17.12.2018.

  3. “D&E & Kristal 2001” sh.p.k:
  • Komisioni i Vleresimit te Ofertave gjate rivleresimitte procedures vendosi skualifikimin e ketij operatori ekonomik ne zbatim te vendimin nr. 181/2019 date 29.03.2019 te Komisionit te Prokurimit Publik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i fituesit app.docx
  Uniformat e OSHEE.pdf
  OSHEE_Brand_Manual FINAL.pdf
  DOKUMENTAT_TENDERI- MALLRA.doc
  Formulari i kontrates se nenshkruar.docx
  OSHEE_Brand_Manual FINAL.pdf
  Uniformat e OSHEE.pdf
  DOKUMENTAT_TENDERI- MALLRA.doc
  Vendim KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data