Open Procurement Albania

Integrimi i Nenstacioneve Elbasan 1 dhe Elbasan 2 ne sistemin e monitorimit dhe programimit Online te Sistemit te Mbrojtjes Rele

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Integrimi i Nenstacioneve Elbasan 1 dhe Elbasan 2 ne sistemin e monitorimit dhe programimit Online te Sistemit te Mbrojtjes Rele
Nr. Reference REF-95951-11-26-2018
Vlera / Fondi Limit 19 338 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 21-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues “Jupiter Group
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUPITER GROUP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 19,145,000
  Data e shpalljes sė fituesit 21-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  7 Njoftim kontrate.docx
  DST_integrimi i sistemit Elbasan1-Elbasan2.doc
  fomulari e nenshkrimit te kontrates 1.doc
  DST_integrimi i sistemit Elbasan1-Elbasan2.doc
  Shtojce_DT Upgrade Elbasan 1 dhe 2.doc
  Shtojce_DT_.doc

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data