Open Procurement Albania

Ndertim magazinash dhe rikonstruksion i zyrave ne Fier

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Albgaz sh.a
Autoritet Prokurues Albgaz sh.a
Objekti i Tenderit Ndertim magazinash dhe rikonstruksion i zyrave ne Fier
Nr. Reference REF-99578-12-17-2018
Vlera / Fondi Limit 60 529 111,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 17-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues AVDULI SHPK
EURONDERTIM 2000 SHPK
BE-IS SHPK
SHENDELLI SHPK
INERTI SHPK
ARKONSTUDIO SHPK
LALA SHPK
VLLAZNIA NDERTIM I.S. SHPK
STERKAJ SHPK
ELDA – VL SHPK
SENKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARKONSTUDIO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 55,109,096
  Data e shpalljes sė fituesit 27-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 15.02.2019.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.ELDA-VL :
  U skualifikuan direkt pėr mosparaqitje oferte dhe dokumentacioni shoqėrues.

  2. SENKA:
  U skualifikuan direkt pėr mosparaqitje oferte dhe dokumentacioni shoqėrues.

  3. AVDULI & BAHAS:
  • Nuk plotėsojn piken 2.3.6 te DT pėr kapacitetet teknike. Kėto shoqėri nuk kane te siguruar pėr njė periudhe 12 mujore inxhinieret e kėrkuar.
  • Nuk ka paraqitur asnjė dokument ku te kenė deklaruar sipas shtojcės 11 mbi kontratat e lidhura apo ne proces.

  4. EURONDERTIM 2000:
  • Ne piken 4 te DT kėrkohet deklarata per drejtues teknik nė licencėn e shoqėrisė si dhe tė rezultojė nė listėpagesat e shoqėrisė pėr te paktėn 12 (dymbėdhjetė) muajt e fundit, vėrtetuar me kontratė pune tė vlefshme, diplomė, CV, libreze pune. Nga verifikimi i dokumentacionit te paraqitur nga ky operator rezulton se mungon libreza e punes per Drejtuesin Teknik.
  • Ne piken 5 te DT te kapacitetit teknik kėrkohet qe operatorėt ekonomike pjesėmarrės duhet te kenė njė punesim mesatar te pakten 72 (shtatedhjete e dy) persona, per periudhen Nentor 2017 – Nentor 2018 te vertetuar me vertetim te leshuar nga nga Sigurimet Shoqerore si dhe List pagesat e punonjesve per periudhen e mesiperme. Nga verifikimi i dokumentacionit te paraqitur nga ky operator rezulton se nga vertetimi i sigurimeve shoqerore nuk ploteson numrin mesatar te punonjesve per periudhen Nentor 2017 – Nentor 2018

  5. BE-IS:
  • Nuk ka paraqitur dokumentat qe te vėrtetoj se ka pjese te stafit te vete njė Ing. Elektrik dhe njė Arkitekt ku te jene ne liste pagesat e shoqėrisė pėr 12 muajt e fundit.
  • Ne shtojcėn 11 te DT kėrkohet qe te gjitha shoqėritė qe marrin pjese ne kėtė procedure te plotėsojnė deklaratėn mbi kontratat e lidhura apo nė proces sipas shtojcės 11. Nga verifikimi i kryer rezulton se deklarata e plotėsuar nga kjo shoqėri nuk ėshtė e sakte pasi rezulton se kjo shoqėri pėrpara hapjes se kėsaj procedure ka ne proces si dhe ka lidhur kontrata ne institucione te tjera. Pėr kėto arsye ky operator s’kualifikohet nga kjo procedure pasi ne deklaratėn e dorėzuar sipas shtojcės 11 te DT kjo shoqėri nuk ka bere deklarim te rregullt mbi kontratat e lidhura apo qe ka ne proces dhe deklarime te tilla te pa sakta konsiderohen si kusht pėr s’kualifikim. 6. SHENDELLI & BOSHNJAKU:
  • Ne piken 2.2.4 te DT kerkohet qe kompanite te dorezojne vertetimin qe konfirmon shlyerjen e taksave vendore per vitin 2017 dhe 2018 leshuar nga Bashkia ku ushtron aktivitetin sipas QKR – se. Kompania Shendelli sipas QKR – se rezulton se ushtron aktivitetin ne qytetin e Fierit dhe ka dorezuar vertetim nga bashkia perkatese per periudhen Shkurt 2017 - Maj 2018. • Sipas pikes 2.3.1.b te DT – se kerkohet qe kompania duhet te vertetoje realizimin e puneve te ngjashme deri ne nje kufi ku vlera monetare totale e puneve te kryera e marre se bashku gjate 3 (tre) viteve te fundit eshte ne nje vlere jo me te vogel se dyfishi i vleres limit te kontrates qe prokurohet. Bashkimi i ketyre dy operatoreve ekonomike, per kontratat e ngjashme te dorezuar per tre vitet e fundit nuk ploteson shumen e kerkuar ne DT.
  Sipas listes se dorezuar nga Kompania Boshnjaku permenden pune te kryera ose ne proces me vlera qe plotesojne kushtin ne piken 2.3.1.b por per te cilat nuk percaktohet periudha kohore e ketyre kontratave.

  7. INERTI:
  • Nga verifikimi i dokumentacionit te paraqitur, listėpagesave dhe licencės nga OE Inerti u konstatua se te gjithė drejtuesit teknik qe ka paraqitur ne kėtė procedure prokurimi i ka te siguruar me mė pak se 22/26 dite ne muaj e cila bije ne kundėrshtim me VENDIMIN Nr.42 date 16.11.2008 KREU III pika 3, germa c) Licencat e shoqėrive jepen me afat tė njėjtė me atė pėr tė cilin janė regjistruar pėr tė ushtruar veprimtari nė QKR apo gjykatė. Ndalohet ushtrimi i veprimtarisė zbatuese nė ndėrtim nė mungesė tė drejtuesit/ve teknikė tė shoqėrisė.

  8. STERKAJ & ERAL:
  • Ne piken 2.2.4 te DT kerkohet qe kompanite te dorezojne vertetimin qe konfirmon shlyerjen e taksave vendore per vitin 2017 dhe 2018 leshuar nga Bashkia ku ushtron aktivitetin sipas QKR – se.
  Kompania Sterkaj sipas QKR – se rezulton se ushtron aktivitetin ne qytetet e Tiranes, Shkodres dhe Fierit dhe ka dorezuar vertetim nga bashkite perkatese si me poshte:TIRANE – Nentor 2018; MALESI E MADHE - Dhjetor 2017 dhe Nentor 2018; FIER – nuk ka dorezuar vertetim.
  • Shoqeria Sterkaj nuk plotėson piken 2.3.6 te DST pėr kapacitetet teknike. Disa nga drejtuesit teknik te kompanisenuk figurojne ne listepagese ne 12 (dymbedhjete) muajt e fundit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim fituesi.pdf
  08 - Specifikimet Teknike ..._.docx
  Projekti i magazinave per tender.pdf
  Preventivi ALBGAZzyra.pdf
  Projekti i zyrave Fier .pdf
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TĖ_PROCEDURĖS_SĖ_HAPUR_PUNĖ .pdf
  Preventivi ALBGAZ I Magazinave TOTAL Perfundimtare.pdf
  Specifikimet teknike TE IMPIANTEVE ELEKTRIKE.docx
  Grafiku i punimeve ALBGAZ 2kt.pdf
  Preventivi ALBGAZ Sistemimi i ambienteve te jashtme dhe sheshit te mag Perfundimtare.pdf
  SPECIFIKIMI TEKNIK PĖR VRF MULTI SISTEMI.docx
  njoftimi i kontrates .pdf
  Projekti i magazinave per tender.pdf
  Specifikimet teknike TE IMPIANTEVE ELEKTRIKE.docx
  Preventivi ALBGAZzyra.pdf
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TĖ_PROCEDURĖS_SĖ_HAPUR_PUNĖ .pdf
  Preventivi ALBGAZ I Magazinave TOTAL Perfundimtare.pdf
  Grafiku i punimeve ALBGAZ 2kt.pdf
  08 - Specifikimet Teknike ..._.docx
  Projekti i zyrave Fier .pdf
  Preventivi ALBGAZ Sistemimi i ambienteve te jashtme dhe sheshit te mag Perfundimtare.pdf
  SPECIFIKIMI TEKNIK PĖR VRF MULTI SISTEMI.docx
  njoftim fituesi.pdf
  08 - Specifikimet Teknike ..._.docx
  Projekti i magazinave per tender.pdf
  Preventivi ALBGAZzyra.pdf
  Projekti i zyrave Fier .pdf
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TĖ_PROCEDURĖS_SĖ_HAPUR_PUNĖ .pdf
  Preventivi ALBGAZ I Magazinave TOTAL Perfundimtare.pdf
  Specifikimet teknike TE IMPIANTEVE ELEKTRIKE.docx
  Grafiku i punimeve ALBGAZ 2kt.pdf
  Preventivi ALBGAZ Sistemimi i ambienteve te jashtme dhe sheshit te mag Perfundimtare.pdf
  SPECIFIKIMI TEKNIK PĖR VRF MULTI SISTEMI.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data