Open Procurement Albania

Blerje kabell fuqie

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje kabell fuqie
Nr. Reference REF-02796-12-31-2018
Vlera / Fondi Limit 10 359 300,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues AA&P
Klosi-R Company
Ligus
V.A.S. Konstruksion
Vesa 2014
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VESA 2014
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9,837,000
  Data e shpalljes sė fituesit 25-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori ekonomik “AA&P” shpk :
  - Nuk ka paraqitur mostra per artikujt e kerkuar objekt prokurimi.

  2. Operatori ekonomik “Klosi-R Company” shpk :
  - Nuk ka paraqitur mostra per artikujt e kerkuar objekt prokurimi.

  3. Operatori ekonomik “Ligus” shpk me :
  - Per mostren e kabllit XLPE operatori ekonomik ka dorezuar kabell 5G16 mm2 Al halogen free 0.6/1kV. Kjo moster kablli nuk eshte me mbushje XLPE dhe nuk eshte per tensionin e mesem 6/10 kV.

  4. Operatori ekonomik “V.A.S. Konstruksion” shpk :
  - Nuk ka paraqitur dy nga pese mostrat e kerkuara te kabllit dhe perkatesisht per kabllin FG7 dhe XLPE, sic kerkohet ne piken 2.3 kapaciteti teknik germa c) te DST-ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Njoftim kontrate- Blerje kabell fuqie.docx
  DST - Blerje kabell fuqie.docx
  11. Njoftimi i fituesit- Blerje kabell fuqie.docx
  DST - Blerje kabell fuqie.docx
  Njoftimi i lidhjes se kontrates-Blerje kabell fuqie.docx
  DST - Blerje kabell fuqie.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data