Open Procurement Albania

Upgrade dhe mirembajtja 3 vjecare e Platformës së Monitorimit të Hec-eve të vegjël

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Upgrade dhe mirembajtja 3 vjecare e Platformës së Monitorimit të Hec-eve të vegjël
Nr. Reference REF-07581-02-12-2019
Vlera / Fondi Limit 72 324 974,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 13-02-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-03-2019
Data e mbajtjes se tenderit 08-03-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 4 A-M
ETS & ALBAELETTRICA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ETS - ALBAELETTRICA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 70 063 200,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-05-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Eshte dhene pergjigje me vendim te K.P.P. 245/2019 datës 26.04.2019.

  Eshtë skualifikuar ofertuesi si mëposhtë:

  1. Operatori Ekonomik 4 A-M shpk:
  Operatori Ekonomik ofertues nuk permbush kriterin e pervojave te ngjashme ne vleren 28,000,000 (Njezet e tetemilion) leke që është realizuar gjatë tre viteve te fundit te kerkuar ne DST pasi nuk verteton me dokumentacion sipas DST furnizimet e ngjashme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Kontrates 1.docx
  Dokumenta Standarte Procedure e Hapur Mallra.doc
  Specifikime Teknike.pdf
  Preventivi.pdf
  Njoftim Fituesi.docx
  Preventivi.pdf
  Specifikime Teknike.pdf
  Dokumenta Standarte Procedure e Hapur Mallra.doc
  Vendim KPP

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data