Open Procurement Albania

Upgrade dhe mirembajtja 3 vjecare e Platformės sė Monitorimit tė Hec-eve tė vegjėl

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Upgrade dhe mirembajtja 3 vjecare e Platformės sė Monitorimit tė Hec-eve tė vegjėl
Nr. Reference REF-07581-02-12-2019
Vlera / Fondi Limit 72 324 974,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues 4 A-M
ETS & ALBAELETTRICA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ETS - ALBAELETTRICA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 70 063 200,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshtė skualifikuar ofertuesi si mėposhtė:

  1. Operatori Ekonomik 4 A-M shpk:
  Operatori Ekonomik ofertues nuk permbush kriterin e pervojave te ngjashme ne vleren 28,000,000 (Njezet e tetemilion) leke qė ėshtė realizuar gjatė tre viteve te fundit te kerkuar ne DST pasi nuk verteton me dokumentacion sipas DST furnizimet e ngjashme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Kontrates 1.docx
  Dokumenta Standarte Procedure e Hapur Mallra.doc
  Specifikime Teknike.pdf
  Preventivi.pdf
  Njoftim Fituesi.docx
  Preventivi.pdf
  Specifikime Teknike.pdf
  Dokumenta Standarte Procedure e Hapur Mallra.doc

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data