Open Procurement Albania

Blerje minibus pėr PLM

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Bashkia Durres
Objekti i Tenderit Blerje minibus pėr PLM
Nr. Reference REF-74581-06-12-2018
Vlera / Fondi Limit 2 250 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues LIGUS SHPK
R&R KOMPANI SHPK
SPARKLE 32 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R&R KOMPANI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 200 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2640000
  Data e lidhjes sė kontratės 02-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Te s’kualifikuar:
  1. Ofertuesi LIGUS me vlere te ofertes 2’150’000 lekė pa TVSH.
  Nuk ka pėrmbushur kėrkesat pėr kualifikim e konkretisht:
  a - Per kriterin e kerkuar ne dokumentat e tenderit ne piken 2.3, “Pėr kapacitetin teknik”, germa g, “Dokumenta teknike (prospekte teknike etj.) qe pasqyrojne specifikimet teknike qe kerkohen ne dokumentat e tenderit dhe qe ofrohen nga ana juaj”. b. Ofertuesi LIGUS nuk e permbush kete kriter, pasi ne dokumentin e paraqitur nga ky ofertues, nuk jane pasqyruar specifikimet teknike qe kerkohen ne dokumentat e tenderit.
  2. Ofertuesi SPARKLE 32 me vlere te ofertes 2’230’000 lekė pa TVSH.
  Nuk ka pėrmbushur kėrkesat pėr kualifikim e konkretisht:
  a- Per kriterin e kerkuar ne dokumentat e tenderit, ne piken 2.3, “Pėr kapacitetin teknik”, germa g, “Dokumenta teknike (prospekte teknike etj.) qe pasqyrojne specifikimet teknike qe kerkohen ne dokumentat e tenderit dhe qe ofrohen nga ana juaj”. Ofertuesi SPARKLE 32 nuk e permbush kete kriter, pasi nuk ka paraqitur Dokumenta teknike (prospekte teknike etj.)
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.32 - DT.13-08-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data