Open Procurement Albania

Blerje makine teknologjike me vinē

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Institucioni Prokurues Ndermarrja e Pastrim Gjelberimit Fier
Objekti i Tenderit Blerje makine teknologjike me vinē
Nr. Reference REF-78667-07-10-2018
Vlera / Fondi Limit 6 666 667,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues KOMBI 2 KONSTRUKSION SHPK
SI & CO COMPANY SHPK
ALMETA GMBH SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K43407402P
 • KOMBI 2 KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 600 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. ”SI & CO COMPANY” Shpk, Vlera totale sipas formularit te ofertes eshte: 5,948,000 lekė pa TVSH.
  Operatori ekonomik eshte terhequr nga kjo procedure prokurimi.
  2. ”ALMETA GMBH” Shpk, Vlera totale sipas formularit te ofertes eshte: 6,666,000 lekė pa TVSH.
  a.Nuk ka dorezuar vetedeklaraten me shkrim sipas shtojces 5 per te plotesuar kriteret e pergjithshme te kualifikimit ne kundershtim me kriteret e pergjithshme te kualifikimit.
  b. Nuk ka paraqitur deklaraten per permbushjen e specifikimeve teknike dhe deklaraten e konfliktit te interesit ne kundershtim me kerkesat e kritereve te vecanta te DST.
  c. Nuk ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri ne kundershtim me kriteret e vecanta te DST.
  d. Nuk ka paraqitur dokumentacionin per te provuar pervojen e meparshme, si dhe katalog teknik te automjeteve qe oferton ne kundershtim me kriteret e vecanta te kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.33 - DT.20-08-2018
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data