Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rrugeve te brendshme

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Libohovė
Institucioni Prokurues Bashkia Libohove
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrugeve te brendshme
Nr. Reference REF-78686-07-10-2018
Vlera / Fondi Limit 1 196 666,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues LEON KONSTRUKSION SHPK
TEA-D SHPK & Cogren SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K32522629L-J74818825K
 • TEA -D SHPK & ELKRI&Co SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,165,660
  Data e shpalljes sė fituesit 27-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 15 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur Ankesa.
  Ka paraqitur ankese “TEA-D Shpk ” dhe “Cogren Shpk. Ka marrė pėrgjigje mė datė 14.08.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.“LEON KONSTRUKSION Shpk, Vlera 1.112.745,52 lekė pa tvsh
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  a. Nuk ka paraqitur kamion vetėshkarkues, ngarkesė mbi 30 ton siē kėrkohet nė kriteret e veēanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik.
  b. Pėr autobetonieret e paraqitura me targa GJ1124B, marrė me kontrate qiraje nr.1901 rep. dhe nr. 555 kol., datė 30.07.2018 dhe AA693RV, AA694RV, marrė me kontrate qiraje nr.1084 rep. dhe nr. 315 kol., datė 07.05.2018, dokumentacioni i paraqitur nuk ėshtė i plotė, pasi fotografitė e paraqitura nuk tregojnė tė gjithė mjetin, por vetėm pjesėn para.
  c. Urdhėr pagesa e muajit janar 2018 nuk ėshtė paraqitur.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.35 - Dt.03-09-2018
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data