Open Procurement Albania

ndertim rruga Konferenca e Mukjes vazhdim

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit ndertim rruga Konferenca e Mukjes vazhdim
Nr. Reference REF-06531-02-05-2019
Vlera / Fondi Limit 12 385 607,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues LEON-KONSTRUKSION
Liqeni VII
Sireta 2 F
2N”shpk &”K.M.K
KTHELLA
SARK
Shamo Konstruksion
SHENDELLI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 2 N
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11671982.8
  Data e shpalljes sė fituesit 12-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14006379.36
  Data e lidhjes sė kontratės 02-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 43 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte kthyer pergjigje me date 01.04.2019.

  Operatore te s’kualifikuar:

  1. ”LEON-KONSTRUKSION”shpk :
  • Per automjetin asfaltoshtruese, nuk eshte paraqitur document qe te provoje pasjen e nje asfaltoshtuesje, por per “nivelues” mjet I cili eshte grejder.
  • Jane paraqitur dy mjete te deklaruara si kamincina por qe nuk jane ne perputhje me tonazhin sipas percaktimeve te pikes 10 te KVK-se per kamioncinat, perkatesisht me targa TR5434F dhe Tr 2938P.

  2. ” Sireta 2 F :
  • Automjetet e marra me qira nga "Artyja II shpk, kane mangesi ne dokumentacion.
  • Per mjetin e marre me qira me date 4.3.2019 kamion me targe AA842MX, nuk eshte paraqitur certifikate per transport mallrash;
  • Nuk kanė dėshmi kualifikimi tė sigurimit teknik asnjė punetor i paraqitur.
  • Janė kėrkuar punėtor ndėrtimi por janė paraqitur elektriēistė, elektromekanikė, etj.
  • Nuk ėshtė dorėzuar shtojca 8 sipas ndryshimeve ligjore tė bėra.

  3.” Shamo Konstruksion”shpk:
  • Eshte paraqitur dokumentacion per automjetin AA386FK, deklaruar si autobot uji, por nuk eshte shoqeruar me foto, gje e cila eshte kerkuar ne piken 10/e te KVK-se

  4.” Shendelli”shpk:
  • Mjetet e marra me qera nga "jody kompany" jane paraqitur edhe nga subjekt tjeter ofertues prane bashkise Kamez,
  • Nuk eshte paraqitur asnje dokument mjek fare.
  • Mjetet e marra me qira nga Aliko Ndertim jane dhe me qira edhe nje subjekti tjeter, ofertues ne procedurat e tenderimit qe zhvillon bashkia Kamez
  5.” SARK”shpk :
  • Eshte paraqitur dokumentacion per automjetin AA386FK, deklaruar si autobot uji, por nuk eshte shoqeruar me foto, gje e cila eshte kerkuar ne piken 10/e te KVK-se.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.19 - DT.13-05-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data