Open Procurement Albania

Sherbime riparimi te akseve te rrugeve:(Riparimi dhe mirmbajtje e aksit rrugor Ura Mesit-Prekal-Kir-Breglumi-Nderlysaj) dhe (Riparimi dhe mirmbajtje e aksit rrugor Qafe Thore–Thethe-Nderlysaj)

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Sherbime riparimi te akseve te rrugeve:(Riparimi dhe mirmbajtje e aksit rrugor Ura Mesit-Prekal-Kir-Breglumi-Nderlysaj) dhe (Riparimi dhe mirmbajtje e aksit rrugor Qafe Thore–Thethe-Nderlysaj)
Nr. Reference REF-22822-05-20-2019
Vlera / Fondi Limit 3 660 225,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 13-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Nika
Rroku GUEST
Blinishta
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Rroku GUEST SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 435 900,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4123080
  Data e lidhjes sė kontratės 24-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Me shkresen nr.13085 prot date 26.07.2019 ka paraqitur formularin e ankeses shoqeria Blinishta sh.p.k.
  Kjo procedure prokurimi ka qene ne shqyrtim prane Komisionit te Prokurimit Publik i cili me vendimin nr. Nr. 1387 Protokolli, Datė 09.08.2018 vendosi :
  1-Tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga operatori ekonomik “Blinishta” shpk pėr procedurėn e prokurimit “Procedurė e Hapur” me Nr. REF-22822-05-20-2019, me objekt: “Shėrbime riparimi tė akseve tė rrugėve: (Riparimi dhe mirmbajtje e aksit rrugor Ura Mesit-Prekal-Kir-Breglumi-Ndėrlysaj) dhe (Riparim dhe mirmbajtje e aksit rrugor Qafe Thore-Thethė-Ndėrlysaj)”, me fond limit 3,660,225 lekė pa tvsh, zhvilluar mė datė 13.06.2019, nga autoriteti kontraktor, Bashkia Shkodėr.
  2. Autoriteti kontraktor lejohet tė vazhdojė me hapat e mėtejshėm tė procedurės sė prokurimit. Duke iu referuar procedurės sė lartpėrmendur, informojmė “Rroku GUEST sh.p.k me administrator zj.Vere Gega me NUIS K 87921701 H.Adresa: Rruga Nazmi Kryeziu-Shkoder, se oferta e paraqitur me nje vlere te pergjithshme prej 3 435 900 leke pa tvsh (Tremilion e katerqind e tridhjete e pesemije e nenteqind) ėshtė identifikuar si oferta e suksesshme.
  Ka ofertues te skualifikuar.

  1-U skualifikua operatori ekonomik“ Nika” sh.p.k. per keto arsye:
  -Ne oferten tuaj nuk keni paraqitur preventivin e punimeve vetem per segmentin Qafthore-Theth-Nderlysaj ne kundershtim me preventivat e publikuar nga AK, ku jane publikuar dy preventiva per tu plotesuar per segmentin Ura e Mesit-Prekal-Kir-Breglumi-Nderlysaj dhe segmentin Qafthore-Theth-Nderlysaj
  2-U skualifikua operatori ekonomik“ Blinishta” sh.p.k. per keto arsye:
  -Ne oferten tuaj nuk keni paraqitur preventivin e punimeve vetem per segmentin Qafthore-Theth-Nderlysaj ne kundershtim me preventivat e publikuar nga AK, ku jane publikuar dy preventiva per tu plotesuar per segmentin Ura e Mesit-Prekal-Kir-Breglumi-Nderlysaj dhe segmentin Qafthore-Theth-Nderlysaj
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Shkodėr REF-22822-05-20-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.28-10-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data