Open Procurement Albania

Sherbimi i pastrimit per njesite administrative Luzi i Vogel, Synej , Helmas"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kavajė
Institucioni Prokurues Bashkia Kavaje
Objekti i Tenderit Sherbimi i pastrimit per njesite administrative Luzi i Vogel, Synej , Helmas"
Nr. Reference REF-31185-07-23-2019
Vlera / Fondi Limit 71 356 707,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Glavenica sh.p.k & Ed Konstruksion
Iridian Sh.p.k & Borshi
REJ
ENEA" sh.p.k & LEAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ENEA - LEAL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 70 031 043,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 84037252
  Data e lidhjes sė kontratės 03-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 vjet
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Operatori Ekonomik "SILVER" sh.p.k, ka bere ankese me shkresen nr.2501 Prot. date 30.07.2019 dhe i eshte kthyer pergjigje me shkresen nr. 2501/2 dt. 05.08.2019.

  Operatoret Ekonomike te s'kualifikuar :
  1. "Glavenica" sh.p.k & "Ed Konstruksion" sh.p.k :
  • Shoqeria Glavenica nuk ka te specifikuar nė Ekstarktin e QKB objektin "pastrim i siperfaqeve urbane" qe eshte dhe objekti i ketij prokurimi sipas kritereve te pergjithshme te DST-se.
  • Shoqeria Glavenica nuk ka kryer ndonjehere pune sherbim pastrimi urban dhe nuk ka asnje pune te ngjashme sipas preventivit dhe specifikimeve teknike
  • Shoqeria ED Konstruksion ka pune te ngjashme si B.O.E , por mungon dokumentacioni i plote, pasi nuk eshte paraqitur asnje dokument i vlefshem per te percaktuar sasine e punes per secilin operator ne kete B.O.E.
  • Mjetet e shoqerise Glavenica jane te vjetra dhe nuk plotesojne kriterin e vitit te prodhimit te kerkuara ne DST. Autoboti eshte kerkuar jo me poshte se viti 2006 minimum ndersa Glavenica e ka te vitit 1999.

  2. " SHPRESA" sh.p.k :
  • Leja Mjedisore e tipit C, leshuar subjektit "Shpresa" sh.p.k eshte revokuar me Vendimin nr. 11 date 18.04.2019 te Agjencise Rajonale te Mjedisit, Qarku Tirane.

  3. "REJ" sh.p.k :
  • Licensa III.1.A per shoqerine REJ sh.p.k, nuk ka te pershkruar ne objekt veprimtarine "pastrim mbetjesh urbane" qe eshte dhe objekti i prokurimit
  • Nuk eshte paraqitur dhe libreza e punes per inxhinierin mekanik Tritan Mukollari.
  • Shoqeria Rej sh.p.k ka detyrime te pashlyera ndaj Bashkise Prrenjas nga Raporti perfundimtar i KLSH ne shumen 1 743 237 leke, sipas vertetimit te leshuar nga Bashkia Prrenjas.
  • Kontrata me Bashkine Pogradec per pune te ngjashme eshte pa nje numer protokolli (ne kete kontrate REJ sh.p.k ka qene pjese e nje B.O.E). Mungon dokumentacioni i plote pasi nuk eshte paraqitur asnje dokument i vlefshemper te percaktuar sasine e punes per secilin operator ne kete B.O.E.
  • Ne lidhje me mjetet eshte paraqitur nje kontrate porosie me nje shoqeri maqedonase por ekstrakti i paraqitur ne kete kontrate eshte i dates 15.01.2019 dhe nuk eshte e sigurte nese kjo shoqeri eshte akoma aktive.

  4. B.O.E: "Iridian" Sh.p.k & "Borshi" sh.p.k:
  • Shoqeria Iridian ka pune te ngjashme si B.O.E por mungon dokumentacioni i plote per te percaktuar sasine e punes per secilin operator dhe nese plotesohet apo jo kriteri 40 % pune te ngjashme.
  • Nuk eshte paraqitur ekstrakti i QKB per shoqerine BORSHI sh.p.k.
  • Nuk eshte paraqitur vertetim nga administrata tatimore per asnjeren nga shoqerite e B.O.E
  • Nuk eshte paraqitur vertetim nga OSHEE ku te specifikohet qartesisht se titullari apo perdoruesi i kontrates qe leshohet vertetimi nuk ka detyrime te energjise elektrike.
  • Ne marreveshjen e B.O.E nuk jane percaktuar elementet konkrete te bashkepunimit si punet dhe sasia specifike e puneve qe do te kryeje secila nga shoqerite perberese te ketij bashkimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.41 - Dt.14-10-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data