Open Procurement Albania

Blerje Matesash Mekanik Uji ½ dhe matesa uji 1* ½ dhe aksesore te ndryshem

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Fier
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier
Objekti i Tenderit Blerje Matesash Mekanik Uji ½ dhe matesa uji 1* ½ dhe aksesore te ndryshem
Nr. Reference REF-31954-07-29-2019
Vlera / Fondi Limit 9 830 950,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues NOVAMAT Shpk
AMU Shpk
ZEQIRI Shpk
ALPHA SOLUTIONS GROUP Shpk
FAT -GROUP Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALPHA SOLUTIONS GROUP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 481 570,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11377884
  Data e lidhjes sė kontratės 10-01-2020
  Kohėzgjatja e kontratės 10-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. ZEQIRI SHPK
  Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur dokumenta ekonomike -tekniko-ligjore ne sistemin elektronik, konkretisht: 2.3.8. Certifikate qe te vertetoje se eshte rezistente ndaj rrezeve UV. Te gjitha keto certifikata te jene te leshuara nga institucione kompetente te pavarura certifikues/testues ose certifikata tė jene te lėshuara nga njė organ i vlerėsimit tė konformitetit, i akredituar nga organizmi kombėtar i akreditimit ose organizma ndėrkombėtarė akreditues, tė njohur nga Republika e Shqipėrisė.

  2. NOVAMAT SHPK
  Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur dokumenta ekonomike -tekniko-ligjore ne sistemin elektronik, konkretisht: 2.2. Kapaciteti ekonomik dhe financiar: 4- Operatori ekonomik duhet te paraqese analize cmimi te detajuar per te gjithe zerat e sherbimeve ne preventive, (kjo vlen edhe ne rastet e bashkimit te operatoreve, secili operator sipas perqindjes se furnizimit qe do te kryej dhe te kontrates se bashkepunimit).

  3. FAT -GROUP SHPK
  Vlere anomalisht e ulet si dhe analiza e detajuar e cmimit bazuar mbi nje peratore ekonomk i cili nuk eshte permendur ne asnje prej deklaratave, autorizim prodhuesi se distributori. Per kete arsye kjo analize cmimi nuk eshte bindese.

  4. AMU SHPK
  Ne baze te vendimit shkreses se ardhur nga Komisionii Prokurimit Publik nr.784/1 prot.dt.17.12.2019 ardhur prane sh.a.Ujesjelles-Kanalizime Fier me dt.20.12.2019 nr.786 prot. Mbi skualifikimin e operatorit “AMU” per shkak te mungeses se katalogut te prodhuesit per te gjithe mallrat objekt prokurimi te percaktuara nga autoriteti kontraktor ne shtojcen nr.12, nuk ka paraqitur kataloge per te gjithe artikujt e kerkuar ne prokurim sipas preventivit.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.2 - Dt.20-01-2020

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data