Open Procurement Albania

Shtese kontrate per objektin: Ndertimi i ri i shkolles 9 vjecare S.Maci.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Shtese kontrate per objektin: Ndertimi i ri i shkolles 9 vjecare S.Maci.

5. Burimi i financimit: Vėnė nė dispozicion nga tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės nė mbėshtetje tė VKB nr.115 datė 27.09.2018, “Pėr disa ndryshime nė Vendimin e Kėshillit tė Bashkisė Nr. 132, datė 21.12.2017, pėr “Miratimin e Programit buxhetor afatmesėm 2018 – 2020 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2018 (i ndryshuar), i rialokuar me VKB-nė Nr. 159, datė 21.12.2018 “Pėr miratimin e programit buxhetor afat-mesėm 2019 – 2021 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2019.
Shiko kontraten fillestare
Nr. Reference REF-32189-07-31-2019
Vlera / Fondi Limit 44 049 332,17
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Shtesė Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesė
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues A. N. K.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A. N. K.
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 44049332.17
  Data e shpalljes sė fituesit 02-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 52859198.6
  Data e lidhjes sė kontratės 02-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.32 - Dt.13-08-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.40 - Dt.07-10-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data