Open Procurement Albania

Blerje Automjetesh Mini eskavator me zinxhir gome, me kove te vogel dhe ruspe te vogel dhe Kamioncine me dopio kabine dhe me karroceri veteshkarukuese

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit
Objekti i Tenderit Blerje Automjetesh Mini eskavator me zinxhir gome, me kove te vogel dhe ruspe te vogel dhe Kamioncine me dopio kabine dhe me karroceri veteshkarukuese
Nr. Reference REF-38422-10-07-2019
Vlera / Fondi Limit 6 285 084,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues 2A Trade & Engeneering
Almeta GMBH
Eral Construction Company
Fusha
Luars Bros
Si & Co
Sparkle 32
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LUAR Bros
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 445 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Subjekte tė s’kualifikuara:
  1. “Eral Construction Company” shpk:
  Nuk plotėson pikėn 4 tė Kapacitetin Teknik:
  - Nuk ka paraqitur katalogun (ose fragmente tė katalogut) pėr kamioncinėn nėn autoritetin e prodhuesit, thjesht ka sjellė disa foto qė nė asnjė nga ato nuk pėrcaktohen specifikimet e kamioncinės object prokurimi.

  2. “Fusha” shpk:
  Nuk plotėson pikėn 2 tė Kapacitetin Teknik:
  - ISO 9001-2015 e paraqitur nga Fusha Shpk, nuk pėrfshin objektin tonė tė prokurimit
  Nuk plotėson pikėn 4 tė Kapacitetin Teknik:
  - Nuk ka paraqitur katalogun (ose fragmente tė katalogut) pėr mjetet nėn autoritetin e prodhuesit, thjesht ka sjellė disa foto dhe specifikimet teknike sipas DST-ve.
  Nuk plotėson pikėn 7 tė Kapacitetin Teknik:
  - Nuk ka paraqitur njė kontratė me nje servis tė specializuar pėr tė gjithė periudhėn e garancisė ka paraqitur njė kontratė qeraje tokė kullote tė cilės i ka pėrfunduar afati me 02.10.2019.

  3. “Si & Co” shpk:
  Nuk plotėson kriteret e veēanta tė kualifikimit, Nuk plotėson pikėn 1, gėrma “b”
  - Deklarate pėr paraqitje oferte tė pavaruar sipas Shtojcės 2/1 nuk ėshtė plotėsuar siē duhet pika 6 pasi janė vėnė shenja “x” tek pika a dhe b por duhej plotėsuar vetėm pika a me shenjėn “x” pėrderisa nuk ėshtė bashkim operatorėsh.
  Nuk plotėson pikėn 4 tė Kapacitetin Teknik:
  - Nuk ka paraqitur katalogun (ose fragmente tė katalogut) pėr mjetet nėn autoritetin e prodhuesit, thjesht ka sjelle disa foto dhe specifikimet teknike sipas DST-ve.
  4. “Sparkle 32” shpk :
  Nuk plotėson pikėn 5 tė kapacitetit teknike nė DST
  - Nuk ka paraqitur leje qarkullimi pėr mjetet objekt prokurimi
  Nuk plotėson pikėn 7 tė kapacitetit teknike nė DST
  - OE ka paraqitur kontratėn e bashkėpunimit SPARKLE 32 me P.F Z. Sami Alstafa, por nuk ka paraqitur dokumenta qė vėrtetojnė se Z. Sami Alstafa ka njė pikė tė specializuar servisi
  - Nga verifikimi i QKB-sė rezulton se Z. Sami Alstafa ka thjeshte njė leje mjedisore dhe jo leje servisi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data