Open Procurement Albania

Plotesim me Sinjalistike i Rrugeve per Tarifim

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Tirana Parking
Objekti i Tenderit Plotesim me Sinjalistike i Rrugeve per Tarifim
Nr. Reference REF-38944-10-10-2019
Vlera / Fondi Limit 6 906 737,50
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues RSM Company & Rrugė Sinjalistikė Mirėmbajtje & Hidro Company
I.D.K- KONSTRUKSION
SI-SI -AL
Sign & Road Safety Solutions
MELA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6000572.5
  Data e shpalljes sė fituesit 14-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  1. “SI.SI-AL” sh.p.k:
  Nuk i plotėson kriteret e vecanta tė pėrcaktuara nė DST, konkretisht mungon:
  -Deklaratė mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 9.
  -Deklaratė mbi kontratat e lidhura apo nė proēes sipas Shtojcės 10.

  4.Shqyrtohet oferta e paraqitur nga ofertuesi “Sign & Road Safety Solutions” sh.p.k Oferta nuk pėrmban tė gjithė dokumentacionin e kėrkuar nė dokumentet e tenderit referuar listės sė kėrkesave tė tenderit tė shpallur nė sistemin elektronik tė APP nė mbėshtetje tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr.914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e rregullave tė prokurimit publik” (i ndryshuar ) kreu VII neni 66, pika 3.

  5. “MELA” sh.p.k:
  Nuk i plotėson kriteret e vecanta tė pėrcaktuara nė DST, konkretisht pėr kapacitetin teknik mungojnė:
  Pika 2.3.8
  -autorizim tė prodhuesit dhe /ose Distributorit
  -ISO 9001:2015 tė prodhuesit dhe /ose Distributorit
  -Katalogu i prodhuesit
  Mjetet:
  -Pajisjet teknike , printer pėr letėr adezive pėr tabela Rrugore .
  -Makineri prerėse pėr Adezive pėr tabela Rrugore
  -Makineri pėr aplikimin e Adezivit per tabela Rrugore
  -Nuk janė paraqitur mostrat e produktit tė kėrkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data