Open Procurement Albania

Blerje materiale per rikonstruksionin e katit te pare ish-gjykata, Librazhd

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Institucioni Prokurues Bashkia Librazhd
Objekti i Tenderit Blerje materiale per rikonstruksionin e katit te pare ish-gjykata, Librazhd
Nr. Reference REF-39038-10-10-2019
Vlera / Fondi Limit 1 780 019,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues KUPA shpk & HASBALLA
Ilir Dervishaj
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUPA - HASBALLA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 759 434,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:
  1. OE Ilir Dervishaj : Per shkak se sipas kritereve te vecanta kualifikuese te percaktuara ne DST, ne te cilen konkretisht kriterin e vecante kualifikues pika 2.3.2:
  2.3.2. Deri diten e hapjes se ofertave duhet te dergohen ne zyren e protokollit te bashkise Librazhd mostra sipas preventivit te ketij objekti prokurimi. Mostrat do te kthehen per operatoret ofertues brenda 30 diteve nga data e marrjes se mallrave ne objekt per operatorin fitues dhe brenda 30 diteve nga data e shpalljes se fituesit per operatoret e tjere. Mosparaqitja e tė gjitha mostrave eshte kusht skualifikim.
  Mallrat e dorezuara tė jenė sipas specifikimeve teknike te percaktuara ne DST. Autoriteti kontraktor pasi tė vlerėsojė mostrat do tja kthejė operatorit ekonomik si me siper.Vleresimi i mallrave te dorezuara , mostrave do te jete kusht per vleresimin e operatorit ekonomik.
  Per te plotesuar kete kriter OE pjesemarres duhet qe deri diten e zhvillimit te tenderit te paraqesnin mostrat sipas preventivit dhe specifikimeve te parashikuara ne DST. OE “Ilir Dervishaj” nuk ka paraqitur asnje moster per mallrat te cilat ai ofron. Ne kriterin e vecante te kualifikimit eshte parashikuar qe mosparaqitja e tė gjitha mostrave eshte kusht skualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data