Open Procurement Albania

Loti i pare: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertimi i terreneve sportive ne shkollen 9-vjecare Kosova

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Loti i pare: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertimi i terreneve sportive ne shkollen 9-vjecare Kosova
Nr. Reference REF-39848-10-16-2019
Vlera / Fondi Limit 282 259,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Zenit&CO
M.A.K Studio
Novatech Studio
Tirana New Supervisor
Tower
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Tower SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 219 014,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikur ofertuesit e mėposhtėm:

  1.Operatori Ekonomik, “MAK STUDIO” shpk:
  Operatori ekonomik "M.A.K Studio " shpk, nuk plotėson pikėn 2.3 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, tė DST: “Shėrbime tė ngjashme me objektin e prokurimit me vlerė 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės qė prokurohet dhe konkretisht: 112,904 (njėqind e dymbėdhjetė mijė e nėntėqind e katėr) lekė pa TVSH, tė realizuara gjatė tri viteve tė fundit nga data e zhvillimit tė tenderit”.
  Operatori ekonomik "M.A.K Studio" shpk ka paraqitur punė tė ngjashme nė Sistemin e Prokurimit Elektronik, por nuk janė paraqitur, situacioni pėrfundimtar, akti i kolaudimit dhe ēertifikata e marrjes nė dorėzim, ēka bie nė kundėrshtim me pikėn 2.3.1/a, tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit.

  2. Operatori ekonomik “Novatech Studio” shpk
  Operatori Ekonomik "Novatech Studio" shpk, nuk plotėson pikėn 2 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, DST: “Operatorėt ekonomike pjesėmarrės duhet tė ketė ne stafin e tij inxhiniere te licensuar per kategorite e kerkuara, tė vėrtetuar me Licence profesionale te shoqerise ose Licences individuale, kontratė pune tė vlefshme, diplomė, dhe tė figurojnė nė listpagesat e shoqėrisė per 6 (gjashte) muajt e fundit”, pasi pėr inxhinierin e mjedisit dhe elektrik diploma ėshtė paraqitur fotokopje e pashoqėruar me Vėrtetimin e Noterizimit, ēka bie nė kundėrshim me pėrcaktimin e DST, ku citohet se: “Tė gjithė dokumentat duhet tė jenė origjinalė ose kopje tė noterizuara tė tyre. Rastet e mos-dorėzimit tė njė dokumenti, ose tė dokumentave tė rreme e tė pasakta, konsiderohen si kushte pėr skualifikim”.
  Operatori ekonomik "Novatech Studio " shpk, nuk plotėson pikėn 2.3 tė Kapacitetit Teknik, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, DST: “Shėrbime tė ngjashme me objektin e prokurimit me vlerė 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės qė prokurohet dhe konkretisht: 112,904 (njėqind e dymbėdhjetė mijė e nėntėqind e katėr) lekė pa TVSH, tė realizuara gjatė tri viteve tė fundit nga data e zhvillimit tė tenderit
  Operatori ekonomik "Novatech Studio" shpk ka deklaruar nė Sistemin e Prokurimit Elektronik pesė kontrata si punė tė ngjashme, pėr tė cilat mungon akti I kolaudimit dhe ēertifikata e marrjes nė dorėzim, mungon formulari I vlerėsimit , mungon kontrata, situacioni pėrfundimtar, akti i kolaudimit dhe formulari i vlerėsimit ēka bie nė kundėrshtim me pikėn 2.3.1/a ku citohet se : “Kur shėrbimi i ngjashėm ėshtė realizuar me institucione shtetėrore, Operatori ekonomik do ta vėrtetojė duke paraqitur kontratėn pėrkatėse, formularin e vlerėsimit/vėrtetim pėr realizimin e plotė dhe te suksesshėm tė kesaj kontrate, ku tė jetė e pėrcaktuar kohėzgjatja e shėrbimit, vlera e shėrbimit tė realizuar, situacionin pėrfundimtar tė punimeve, aktin e kolaudimit dhe ēertifikaten e marrjes ne dorezim”.

  3. Operatori Ekonomik “Tirana New Supervisor” shpk:
  Operatori Ekonomik nuk eshte ne perputhje me VKM 354 date 11.05.2016 "Per miratimin e Manualit te Tarifave per Sherbime ne Planifikim Territori, Projektim, Mbikqyrje dhe Kolaudim" pasi eshte me e ulet se vlera minimale e perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, per kete procedure.
  Operatori Ekonomik nuk ka dokumentuar me shkrim nese ndodhet ne rrethana te jashtezakonshme per proceduren e prokurimit me objekt: Loti i Parė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtimi i terreneve sportive nė shkollėn 9-vjecare Kosova”. Per sa me siper theksojme se eshte detyre e operatorit ekonomik te garantoje qe oferta e paraqitur te jete ne perputhje me kuadrin ligjor ne fuqi, si rrjedhoje konkudojme se dokumentacioni i paraqitur nga Operatori ekonomik “Tirana Neė Supervisor” shpk, nuk ka permbushur Kriteret e Vecanta te Kualifikimit ne Respektim te VKM Nr.354 date 11.05.2016 "Per miratimin e Manualit te Tarifave per Sherbime ne Planifikim Territori, Projektim, Mbikqyrje dhe Kolaudim".
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data