Open Procurement Albania

Ndertim dhe rikonstruksion linjash kanalizimi ne Njesite 1,2,3,4,5 dhe Drejtorine Rajonale

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Ndertim dhe rikonstruksion linjash kanalizimi ne Njesite 1,2,3,4,5 dhe Drejtorine Rajonale
Nr. Reference REF-46634-12-23-2019
Vlera / Fondi Limit 17 164 727,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-12-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-01-2020
Data e mbajtjes se tenderit 23-01-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues Liqeni VII Shpk
Kacdedja Shpk
INA Shpk
Kupa Shpk
ARB & TRANS Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 15 478 810,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-02-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 18574572
  Data e lidhjes se kontrates 24-02-2020
  Kohezgjatja e kontrates 90 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Të skualifikuar, për arsyet si më poshtë:
  1.Oferta ekonomike e paraqitur nga operatori ekonomik “Liqeni VII” sh.a
  Nuk plotëson kërkesat e përcaktuara në dokumentet e tenderit.

  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Kacdedja" Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “është i paplotë pasi nuk ka përmbushur kriteret e Veçanta të Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotëron kapacitet të mjaftueshem teknik për sa i përket mjeteve për të realizuar kontratën për këtë objekt prokurimi duke mos përmbushur Kriteret e veçanta për kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  3. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik Kupa Shpk

  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik Kupa ”sh.p.k është i paplotë pasi nuk ka përmbushur kriteret e Veçanta të Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotëron kapacitet të mjaftueshem teknik për sa i përket mjeteve për të realizuar kontratën për këtë objekt prokurimi duke mos përmbushur Kriteret e veçanta për kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  4.Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “ARB&TRANS” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik “Arb&Trans 2010 ”sh.p.k është i paplotë pasi nuk ka përmbushur kriteret e Veçanta të Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotëron kapacitet të mjaftueshem teknik për sa i përket mjeteve për të realizuar kontratën për këtë objekt prokurimi duke mos përmbushur Kriteret e veçanta për kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.08 - Dt.02-03-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data