Open Procurement Albania

Ruajtja dhe Siguria Fizike me Roje Private dhe Shoqerimi I Vlerave Monetare per UKT sh.a

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Ruajtja dhe Siguria Fizike me Roje Private dhe Shoqerimi I Vlerave Monetare per UKT sh.a
Nr. Reference REF-51923-02-27-2020
Vlera / Fondi Limit 596 310 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-04-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 20-04-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Nazeri-2000
Arbana sh.p.k
International Security Albania
Ro.Gat Security
SH.P.S.F Snajper Security sh.p.k
Rass(Rogat Security Service)
Global Security & Eurogjici Security & Breēani -R.O.S.P & PC Security
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Global Security Shpk - Eurogjici Security Shpk - Breēani -R.O.S.P Shpk - PC Security Shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 596261025.38
  Data e shpalljes sė fituesit 20-05-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane Skualifikuar operatoret ekonomik: 1. Nazeri-2000, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur ne sistemin elektronik oferten ekonomike dhe dokumentacionin e plote ligjor e teknik te kerkuar ne Shtojcen e DT.
  2. Arbana sh.a, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur ne sistemin elektronik oferten ekonomike dhe dokumentacionin e plote ligjor e teknik te kerkuar ne Shtojcen e DT.
  3. International Security Albania, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur licencen 1.3.B te kerkuar ne kriteret e veēanta te kualifikimit, ēka bie ne kundershtim me kushtet e veēanta te kualifikimit.
  - Nuk ka paraqitur deklaraten e kritereve te pergjitshme te kualifikimit , deklaraten mbi permbushjen e specifikimeve teknike, sipas Shtojces 5;
  4. Ro.Gat Security, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur licencen 1.3.B te kerkuar ne kriteret e veēanta te kualifikimit, ēka bie ne kundershtim me kushtet e veēanta te kualifikimit.
  - Nuk ka paraqitur deklaraten e kritereve te pergjitshme te kualifikimit , deklaraten mbi permbushjen e specifikimeve teknike, sipas Shtojces 5;
  5. SH.P.S.F Snajper Security sh.p.k, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur licencen 1.3.B te kerkuar ne kriteret e veēanta te kualifikimit, ēka bie ne kundershtim me kushtet e veēanta te kualifikimit.
  - Nuk ka paraqitur dokumentacionin se diponon mjek ashtu siē eshte kerkuar nga AK.
  6. Rass(Rogat Security Service), per keto arsye:
  - Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik eshte me e larte se fondi limit i vendosur nga AK per kete procedure prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Tiranė REF-51923-02-27-2020
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data