Open Procurement Albania

Pėrmirėsim furnizimi me ujė nė bllokun e kufizuar nga rrugėt Rr.”Robert Shvarc”, “Liman Kaba”, “Skėnder Luarasi” dhe “Hasan Alla"

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Pėrmirėsim furnizimi me ujė nė bllokun e kufizuar nga rrugėt Rr.”Robert Shvarc”, “Liman Kaba”, “Skėnder Luarasi” dhe “Hasan Alla"
Nr. Reference REF-54280-03-12-2020
Vlera / Fondi Limit 64 086 626,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-03-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-04-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 16-04-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues 1. Caushi/M” sh.p.k
Sireta 2F sh.p.k & Alko Impex General Construction sh.p.k
Desaret Company sh.p.k
Senka sh.p.k
Agri Konstruksion
Arbtrans 2010” sh.p.k
Kronos Konstruksion sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SENKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 52 349 164,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-05-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane Skualifikuar operatoret ekonomik: 1.Caushi/M” sh.p.k, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur ne sistemin elektronik oferten ekonomike dhe dokumentacionin e plote ligjor e teknik te kerkuar ne Shtojcen e DT.
  2. BO”Sireta 2F sh.p.k & Alko Impex General Construction sh.p.k, per keto arsye:
  - B.O Nuk ka permbushur kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik,nuk zoteron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket mjeteve per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e veēanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  3. Desaret Company sh.p.k, per keto arsye:
  - Me date 07.05.2020 prane Autoritetit Kontraktor UKT sh.a eshte protokolluar shkresa e operatorit ekonomik “Desaret Company”sh.p.k me lende ”Deklarate terheqje
  4. Agri Konstruksion, per keto arsye:
  - Nuk ka permbushur kriteret e Veēanta te Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zoteron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket mjeteve per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e veēanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data