Open Procurement Albania

Projekt per vendosje matesash ne pallatet me kollone te brendshme, Loti II, Qyteti i Durresit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Objekti i Tenderit Projekt per vendosje matesash ne pallatet me kollone te brendshme, Loti II, Qyteti i Durresit
Nr. Reference REF-56182-04-15-2020
Vlera / Fondi Limit 36 523 313,30
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 16-04-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-05-2020
Data e mbajtjes se tenderit 18-05-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues ‘’K-AAV” sh.p.k G
‘’K.M.K’’ sh.p.k
‘’Griald’’ & ‘’Vllaznimi’’sh.p.k
’’ARKONSTUDIO’’ & ‘’LIGUS’’ sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARKONSTUDIO - LIGUS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 32205832.75
  Data e shpalljes se fituesit 18-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 120 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ’K-AAV” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka plotesuar oferten ekonomike sipas preventivit te kerkuar nga AK.
  - Deklaratat nuk kane daten e hapjes se prokurimit dhe fondin limit te sakte.
  - OE nuk ka kontrate me OSHEE
  - Nuk ka paraqitur dokumenta per Autobetoniere, Makineri per ngjitje tubash PE, Autovinc, makineri me elektrofuzion per ngjitje tubash, kompaktor, eskavator me goma, kamioncine, detektor rrjetesh, skele kulle, si dhe per mjetet mbrojtese ne pune sipas kerkesave te DST.
  - Kontrata e ngjashme eshte me pak se 50% e vleres se prokurimit.
  2. ’K.M.K’’ sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur makineri per ngjitje tubash PPR sipas DST.
  - Nuk ka paraqitur dokumenta per makineri elektrofuzive per ngjitje tubash faturat e deklaruara jane per aparat saldimi tubosh.
  - Nuk ka paraqitur Certifikata cilesie, autorizime prodhuesi per tuba PPR, matesat dhe rakorderite si dhe katalogjet teknike per te gjitha materialet hidraulike.
  3. ’Griald’’ & ‘’Vllaznimi’’sh.p.k, për këto arsye:
  - OE Griald per kontraten e ngjashme me OSHEE nuk ka paraqitur kontraten e bashkepunimit dhe prokuren e posatcme ne faze tenderimi, kontrata me Defrim Tosuni nuk eshte e ngjashme me objektin e prokurimit.
  - Nuk ka paraqitur diplome per ing Mekanik Lulezim Zeneli.
  - Nuk ka paraqitur Certifikatat e cilesise dhe origjines se materialeve te furnitorit per materialet hidaulike si dhe autorizime prodhuesi per tuba PPR dhe rakorderite.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data