Open Procurement Albania

Mbikqyrje punimesh per objektin ""Rikonstruksion i rrjetit te ujesjellesit Libohove'

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Libohovė
Institucioni Prokurues Bashkia Libohove
Objekti i Tenderit Mbikqyrje punimesh per objektin ""Rikonstruksion i rrjetit te ujesjellesit Libohove'
Nr. Reference REF-56212-04-15-2020
Vlera / Fondi Limit 3 429 848,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-04-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-04-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 28-04-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues ZENIT & CO shpk
6D PLAN
ASH ENGINEERING
ARENA MK
BN PROJECT
GB CIVIL ENGINEERING
GJEOKONSULTB & CO
GR ALBANIA
HMK-CONSULTING
INSTITUTI DEKLIADA-ALB
M.A.K STUDIO
NOVATECH STUDIO
SRP ALBANIA ENGINEERING
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Zenit 06 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 983 337,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-05-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 18 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane Skualifikuar operatoret ekonomik: 1. GR ALBANIA & ARABEL SHPK, per keto arsye:
  - Nuk kane paraqitur vertetim per shlyerje te detyrimeve te maturuara te energjise ne te cilen te jete e perfshire edhe muaji maras 2020 .
  - Nuk ka paraqitur vertetim per shlyerje te detyrimeve tatimore.
  - Nuk ploteson kapacitetin teknik per sherbime te ngjashme me 40% te vleres se prokurimit
  2. BN PROJEKT SHPK, per keto arsye:
  - Oferta ekonomik eshte nen vleren minimale te fondit limit minimal.
  3. HMK CONSULTING SHPK, per keto arsye:
  - Oferta ekonomik eshte nen vleren minimale te fondit limit minimal.
  4. SRP SHPK, per keto arsye:
  - Oferta ekonomik eshte nen vleren minimale te fondit limit minimal.
  5. 6D PLAN SHPK, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur vertetim per shlyerje te detyrime te maturuara te energjise ne te cilen te jete perfshire muaji Mars.
  - Nuk ka paraqitur kontrate qeraje te noterizuar per pajisje GPS
  - Nuk ka paraqitur kontrate pune per inxhinierin hidroteknik L.Harizi.
  6. ASH ENGINEERING SHPk, per keto arsye:
  - Nuk ploteson kapacitetin teknik perkatesisht sherbime te ngjashme me vlere 40% te vleres qe prokurohet.
  - Nuk ka paraqitur vertetim per shlyerje te detyrime te maturuara te energjise ne te cilen te jete perfshire muaji mars.vertetimi eshte jashte dates se afatit te hapjes se procedures,perkatesisht mban daten 23.03.2020.
  7. GB CIVIL, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur vertetim per shlyerje te detyrime te maturuara te energjise ne te cilen te jete perfshire muaji mars.vertetimi eshte jashte dates se afatit te hapjes se procedures,perkatesisht mban daten 26.03.2020.
  - Nuk ploteson nr minimal te punonjesve te siguruar per periudhen Janar 2019-Janar 2020 prej minimumi 10 punonjes.
  8. INSTITUTI DEKLIADA SHPK, per keto arsye:
  - Nuk ka paraqitur Lishencen perkatese per proceduren e prokuruar.
  - Nuk ka paraqitur certifikatat ISOO.
  9. NOVATECH SHPK, per keto arsye:
  - Nuk disponon as ne pronesi dhe as me kontrate qeraje pasijet GPS dhe TOTAL STATION.
  10. MAK STUDIO SHPK, per keto arsye:
  - Nuk ka te perfshire ne vertetimim e shlyerjeve te maturuara te energjise muajin e fundit perkatesisht muajin Mars 2020 .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data