Open Procurement Albania

Mbulimi me rrjet Kanalizimi per fshatin e Gurrasit dhe zona e Drilonit, Pogradec

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit Mbulimi me rrjet Kanalizimi per fshatin e Gurrasit dhe zona e Drilonit, Pogradec
Nr. Reference REF-56396-04-17-2020
Vlera / Fondi Limit 61 558 333,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 21-04-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-05-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-05-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues ILIRIADA shpk
4 A-M shpk
Arkonstudio shpk
Biba – X shpk
BONUS shpk
DABAR
GJIKURIA shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A -M SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 59782894.4
  Data e shpalljes se fituesit 18-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ILIRIADA shpk, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e puneve te ngjashme ne masen 50 %.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per numrin e punonjesve dhe te stafit teknik.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar te analizimit teknik te ofertes ekonomike.
  - Nuk ploteson kriterin e punonjesit me diplome master ing ndertimi profili transport.
  2. Biba – X shpk, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e puneve te ngjashme ne masen 50 %.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per numrin e punonjesve dhe te stafit teknik.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar te analizimit teknik te ofertes ekonomike.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per plotesimin e deklaratave te permbushjeve te specifikimeve teknike.
  3. Arkonstudio shpk, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e puneve te ngjashme ne masen 50 %.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per numrin e punonjesve dhe te stafit teknik.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar te analizimit teknik te ofertes ekonomike.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per plotesimin e deklaratave te permbushjeve te specifikimeve teknike.
  4. BONUS shpk, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e puneve te ngjashme ne masen 50 %.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per numrin e punonjesve dhe te stafit teknik.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar te analizimit teknik te ofertes ekonomike.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar te makinerive dhe pajisjeve.
  5. DABAR, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e puneve te ngjashme ne masen 50 %.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per numrin e punonjesve dhe te stafit teknik.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar te analizimit teknik te ofertes ekonomike.
  6. GJIKURIA shpk, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e puneve te ngjashme ne masen 50 %.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar per numrin e punonjesve dhe te stafit teknik.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar te analizimit teknik te ofertes ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data