Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rruges Inerte, ndertim ure b/a, Njesia Administrative Otllak, Bashkia Berat

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
Institucioni Prokurues Bashkia Berat
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rruges Inerte, ndertim ure b/a, Njesia Administrative Otllak, Bashkia Berat
Nr. Reference REF-56394-04-17-2020
Vlera / Fondi Limit 18 497 974,65
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 21-04-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-05-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-05-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 5
Operatore Konkurues MANE/S sh.p.k & INERTI sh.p.k
FLED sh.p.k & SHKELQIMI 07 sh.p.k
LEON KONSTRUKSION sh.p.k
T&T BETON sh.p.k & VELLEZERIT HYSA sh.p.k
K-AVV sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • -
  Notice: Undefined offset: 1 in /home/openprocurement/application/views/scripts/tender/view.phtml on line 416
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 17905257.93
  Data e shpalljes se fituesit 18-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. Manes sh.p.k & Inerti sh.p.k, për këto arsye:
  - Mungon Pompe Betoni.
  - Mjeti Autobot uji AA990GY i mungon Pagesa e Takses se mjetit.
  - Kokore mungojne 20 cope, nuk jane paraqitur me fature tatimore.
  - Mungojne prozhektore ndricimi naten.
  2. Fled sh.p.k & Shkelqimi 07 sh.p.k, për këto arsye:
  - Mungon pompe betoni 1 cope.
  - Mungon kompresor 1 cope.
  - Mungon Motopompe thithese vetmbushese 1 cope.
  - Mungon sharre per prerje tubash betoni 1 cope.
  - Nuk eshte paraqitur xhiroja per vitin 2016 nga te dy operatoret 3. Leon Konstruksion sh.p.k, për këto arsye:
  - Mungojne 2 Autobetoniere.
  - Mungon fatura tatimore per pompe betoni paraqitur vetem me foto.
  - Stafi I punonjesve te paraqitur ( teknik ndertimi,murator, hekurthyes, shofere,mekanik,karpentier,manovratore) kane mungesa ne dokumentacion si Kontrate Pune,Libreze Pune, Deshmi/Diplome, Deshmi kualifikimi te Sigurimit Teknik dhe per Manovratoret Leje Drejtimi Kategoria C dhe nuk plotesojne numrin e kerkuar nga AK.
  - Mungon Minifadroma 1 cope eshte paraqitur mjet Bobcat.
  4. KAAV sh.p.k, për këto arsye:
  - I mungon gjithe dokumentacioni I kerkuar per realizimin e kesaj procedure.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data