Open Procurement Albania

Sistemim Blloku Nr. 5, (Segmenti Jani BASHO)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Institucioni Prokurues Bashkia Pogradec
Objekti i Tenderit Sistemim Blloku Nr. 5, (Segmenti Jani BASHO)
Nr. Reference REF-58147-05-14-2020
Vlera / Fondi Limit 3 720 817,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 15-05-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-05-2020
Data e mbajtjes se tenderit 25-05-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “ALDOK” Shpk & “AVDOLLI” Shpk
“SHAMO CONSTRUCTION” Shpk
“REJ” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • REJ 3
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 570 256,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ALDOK” Shpk & “AVDOLLI” Shpk, për këto arsye:
  - Dokumentacioni i paraqitur për inxhinier elektrik nuk është paraqitur licensa përkatëse dhe libreza e punës, gjithashtu nuk është i përfshirë në licensën e shoqërisë rrjedhimisht nuk plotëson pikën 2.3.5 të D.S.T.
  - Dokumentacioni i paraqitur për inxhinier mjedisi nuk është paraqitur licensa përkatëse dhe libreza e punës, gjithashtu nuk është i përfshirë në licensën e shoqërisë rrjedhimisht nuk plotëson pikën 2.3.5 të D.S.T.
  - Dokumentacioni i paraqitur për inxhinier ndërtimi nuk është paraqitur libreza e punës rrjedhimisht nuk plotëson pikën 2.3.5 të D.S.T.
  - Dokumentacioni i paraqitur për elektriçist nuk është i plotë pasi dëshmia e kualifikimit e sigurimit teknik nuk mund të vërtetohet nësë është e vlefshme rrjedhimisht nuk plotëson pikën 2.3.6 të D.S.T
  2. “SHAMO CONSTRUCTION” Shpk, për këto arsye:
  - Dokumentacioni i paraqitur për inxhinier elektrik nuk është paraqitur licensa përkatëse dhe libreza e punës rrjedhimisht nuk plotëson pikën 2.3.5 të D.S.T
  - Dokumentacioni i paraqitur për inxhinier topograf nuk është paraqitur licensa përkatëse rrjedhimisht nuk plotëson pikën 2.3.5 të D.S.T.
  - Nuk është paraqitur dokumentacion ku njëri nga inxhinierët të jëtë i licensuar nga Ministria e Mjedisit rrjedhimisht nuk plotëson pikën 2.3.5 të D.S.T.
  - Nuk eshte paraqitur mjeti Mjet teknologjik (Dumper 4*4) me kapacitet 3.5 – 5 ton per terrene te veshtira, rrjedhimisht nuk ploteson piken 2.3.8 te D.S.T.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data