Open Procurement Albania

Instalim rrjeti ujitës në formë shiu dhe puse

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Pastrimit dhe Gjelberimit Tirane
Objekti i Tenderit Instalim rrjeti ujitës në formë shiu dhe puse
Nr. Reference REF-69900-08-26-2020
Vlera / Fondi Limit 10 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 27-08-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-09-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-09-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues ''FUSHA'' shpk
“K-AVV” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 9 999 880
  Data e shpalljes se fituesit 13-10-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates deri me 31.12.2020
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marre përgjigje në datë : 28/09/2020.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “K-AVV” shpk, për këto arsye:
  - Nuk plotëson nënpikën (a) pika 2.3.1 të kapacitetit teknik, pasi kontrata e paraqitur si punë e ngjashme është nënshkruar më 30.06.2015 dhe punimet kanë përfunduar më 30.06.2017, pra nuk respektohet afati i vendosur nga AK që kontratat e ngjashme të jenë lidhur gjatë tri viteve të fundit nga data e zhvillimit të tenderit.
  - Nuk plotëson nënpikën (a) të pikes 2.3.3, pasi nuk disponon liçencën NS-20-A (Shpime gjeologo-inxhinierike, puse e shpime për ujë).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data