Open Procurement Albania

Rehabilitim i sinjalistikës rrugore, Rruga e Durrësit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Drejtoria e Pergjithshme e Rrugeve dhe Ndriçimit Publik Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitim i sinjalistikës rrugore, Rruga e Durrësit
Nr. Reference REF-81382-12-07-2020
Vlera / Fondi Limit 5 590 440,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 09-12-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “RSM Company” sh.p.k
“SI.SI-AL sh.p.k” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SI.SI-AL SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5,027,880
  Data e shpalljes se fituesit 13-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 40 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Ka marrë përgjigje me datë: 30.12.2020
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “RSM Company” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk përmbush pikën 1, shkronja b, të kritereve të veçanta të kualifikimit ku është parashikuar se "Ofertuesi duhet të dorëzojë: b) Deklaratë për paraqitje oferte të pavaruar, sipas Shtojcës 2/1”.
  - Nuk përmbush pikën 2.3.5, të kapacitetit teknik ku është parashikuar se:”Operatori ekonomik duhet të dorëzojë mostrën e mallit objekt prokurimi, pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Rrugëve dhe Ndriçimit Publik, në datën dhe orën e tenderit. Mosparaqitja e saj përbën kusht për skualifikim”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data