Open Procurement Albania

“Azhornimi i tokave Bujqësore të fshatit Kosovë, Bashkia Bels

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Belsh
Institucioni Prokurues Bashkia Belsh
Objekti i Tenderit “Azhornimi i tokave Bujqësore të fshatit Kosovë, Bashkia Bels
Nr. Reference REF-88607-03-01-2021
Vlera / Fondi Limit 2 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 02-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 12-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “Brunilda Laze” (Studio ''GEO BRUNA'' & “Geo-Image” sh.p.k
''GEO BRUNA'' &“Geo-Image” sh.p.k
“LAND & CO” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LAND & CO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2,499,000
  Data e shpalljes se fituesit 07-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. ka marrë përgjigje në datë : 25.03.2021
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Brunilda Laze” (Studio ''GEO BRUNA'' & “Geo-Image” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka arritur të paraqesë dokumentacion të plotë e të saktë për plotësimin e pikës 1 në lidhje me kriteret e vecanta të kualifikimit saktësisht pika “dh” Vertetimin qe konfrimon shlyerjen e të gjitha detyrimeve të maturuara të energjisë elektrike të kontratave të energjise që ka operatori ekonomik që është i regjistruar në Shqipëri.
  2. ''GEO BRUNA'' &“Geo-Image” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka arritur të paraqesë asnjë dokumentacion të nevojshëm lidhur me kriteret që kërkohen ne DST dhe që përbëjnë kusht për kualifikim
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LAND & CO viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LAND & CO viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LAND & CO viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LAND & CO viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data